Ne į temą

5 patarimai, kaip greičiau pasiekti savo svajonių

masazaiDeja, kartais nutinka taip, kad praeina metai, penki ar net daugiau, ir yra suvokiama, jog tai, ko kažkada norėjote, taip ir liko neįgyvendinta. Ir niekas nesiginčija, kad norima buvo per mažai, tiesiog kartais taip įvyksta, tiesa? Žinoma, būna ir taip, kad susiklosto tam tikros aplinkybės ir, rodos, pats gyvenimas kiša pagalius į ratus, tačiau jeigu „neprisikapstote“ net iki menkiausių norų, tokių kaip šeštadienio masazai, verta pagalvoti, ar siekiate to tikslingai.

Nepaisant to, iki kokių išvadų jus privedė pamąstymai, siūlome paskaityti patarimus, kaip greičiau pasiekti savo svajonių – patarimai pravers kiekvienam.

1. Užsirašykite visas svajones

Žmogaus norams kartais nėra ribų, tačiau tai nėra blogai – svajojantis ir savo svajonių siekiantis žmogus gyvenime patiria daugiau nei žmogus, kuris tiesiog gyvena. Tad kad ir koks kvailas būtų jūsų noras, nepaleiskite jo – susirašykite visas svajones, norus ir tikslus, kurių norite pasiekti, ir kurių pasiekus manote, jog būsite laimingesni. Jeigu visą gyvenimą buvo smalsu pamelžti karvę – kodėl gi to nepadarius? Jeigu masazai yra silpnoji jūsų pusė ir norėjote išmokti juos atlikti – kodėl gi nenuėjus į kursus ir nesužinojus kaip daryti? Masazai, neįkopti kalnai ir kitos beprotiškiausios mintys – užrašykite visas svajones ir norus ant vieno didelio lapo ir pildykite jį vos atsiras nauja idėja.

2. Susidėliokite prioritetus

Jūsų užpildytame lape turbūt norų daug, tačiau kaip nepasimesti šioje jūroje? Yra smulkių, vienos dienos tikslų ir yra svajonių, kurioms pasiekti reikia laiko ir pastangų, tad pirmiausia reikia susiskirstyti šiuos norus pagal svarbumą, laiką ir galimybes. Jeigu norite suvalgyti arbūzinių ledų, nes niekada jų neragavote, padarykite tai šiandien ir neatidėliokite, tačiau jeigu svajojate apie minėtus masažo kursus, užsirašykite į juos vos tik turėsite tam galimybių. Masazai Kaune, masazai Vilniuje ar kituose didžiuosiuose miestuose – tikrai rasite kur geriausia tai padaryti. Tačiau jeigu įmanoma, „sujunkite“ savo svajones – jeigu trokštate aplankyti uostamiestį ir ten savaitėlę atsipūsti, paieškokite įstaigos, kurioje bus teikiami kursai ir masazai. Klaipeda gan didelis miestas, tad viskas yra įmanoma. Tačiau čia tik pavyzdys – žvilgtelėkite į savo sąrašą ir pagalvokite, kaip vienu šūviu nušauti du zuikius.

3. Tikslingai to siekite

Nemesk kelio dėl takelio, yra sakoma. Vadovaukitės šiuo posakiu ir vykdykite racionaliai sudėliotą planą, o ne pasiduokite akimirkos pagundai. Juk dažnai tai ir būna pagrindinė priežastis, kodėl neišpildėte savo troškimo – nesiekėte jo tikslingai, žingsnis po žingsnio. Tačiau ne visada galima ką nors pakeisti – kiekvienas turi norų, kuriems įgyvendinti prireikia laiko ir pastangų, todėl turėkite kantrybės.

4. Skaičiuokite savo biudžetą

Nėra ko slėpti – jeigu trokštate daugiau nei pasivaikščioti miške, tai, matyt, įgyvendinti svajonę kainuos. Tad tikslingai planuokite ir biudžetą: jeigu nusimatėte, kad dabar įgyvendinsite svajonę apsilankyti Romoje, sąžiningai kas mėnesį taupykite kelionei.

5. Nenuleiskite rankų

Kuo ilgiau trunka įgyvendinti svajonę, tuo didesnė tikimybė palūžti. Ypač jeigu tai susiję su didelės pinigų sumos taupymu (pavyzdžiui, minėtai kelionei) ar mokymusi (šokių, kalbų ir pan.). Tiesiog reikia nusiteikti, jog taip bus – jėgos viename ar kitame etape dings ir atrodys, jog nieko niekada šioje srityje daugiau nepadarysite, tačiau tai tik trumpalaikė būsena, kuri tikrai praeis. Todėl nepasiduokite ir tvirtai eikite tikslo link.

(Perskaityta per mėnesį: 65, iš jų šiandien: 1.)