Ne į temą

Tinkamos vonios pasirinkimas

Išsirinkti vonią gali būti nelengva užduotis. Yra tiek daug pasirinkimų, ir sunku žinoti, kuri vonia geriausiai atitinka jūsų poreikius. Šiame straipsnyje aptarsime įvairių tipų vonias, kurias galite rinktis, ir kuo jos skiriasi viena nuo kitos. Taip pat pateiksime patarimų, kaip išsirinkti tinkamą vonią savo namams!

Vonia yra svarbiausia jūsų vonios kambario dalis. Ji turi derėti su visais kitais elementais, pavyzdžiui, plytelėmis ir grindimis, todėl projektuodami vonios kambarį turite atsižvelgti į tai, kaip ji atrodys. Yra daugybė skirtingų vonių tipų, tačiau dažniausiai jos priskiriamos vienai iš trijų kategorijų – atidžiau apžvelkime kiekvieną tipą:

Akmens masės vonios

Akmens masės vonios yra neįtikėtinai patvarios ir savo tvirtumu gali prilygti ir net pranokti natūralų akmenį. Akmens masės vonios taip pat suteiks jums nuostabų komfortą: vandens triukšmas nebus girdimas, vanduo ilgai išliks šiltas, o paviršius bus minkštas ir malonus liesti. Jis taip pat bus atsparus įbrėžimams, įtrūkimams ir cheminėms medžiagoms. Šie privalumai taip pat taikomi praustuvams, kurie taip pat gali būti pagaminti iš akmens masės. Šio tipo vonia yra patraukli ir gali būti lengvai integruota į bet kokį interjerą. Galite rinktis iš įvairių formų ir spalvų. Tačiau nepamirškite, kad jos yra šiek tiek sunkesnės ir paprastai joms reikia didesnių investicijų. Jei ieškote sanitarinio mazgo, kuris atlaikytų laiko išbandymą, pasirinkę šį variantą nesuklysite.

Akrilinės vonios

Kita vertus, akrilinės vonios gali konkuruoti su minėtomis voniomis, kai kalbama apie komfortą; jums patiks ramus vanduo, kuris pakankamai ilgai išlieka šiltas. Viena, kad nereikalauja daug priežiūros, tačiau taip pat labai svarbu nepamiršti, kad dėl to, jog akrilas nėra toks kietas, medžiagą reikia saugoti ir nuo aštrių cheminių medžiagų, ir nuo naminių gyvūnų nagų. Kita vertus, akrilas yra lankstesnis ir leidžia kurti įvairesnius dizainus. Vis dėlto, jei norite susipažinti su naujomis formomis, akrilo kolekcijoje jų greičiausiai bus. Jų galėsite įsigyti už gerokai mažesnę kainą nei minėtų vienetų.

Silkstone ir akmens medžiagos vonios

Tai medžiaga, apie kurią daugelis nėra girdėję, tačiau teoriškai ją galima lyginti su marmuru, ypač dėl jos puošnios išvaizdos. Tuo tarpu paviršius dažnai apibūdinamas kaip šilko, o patvarumas – kaip akmens, o tai rodo, kad akmens masė turi stiprų priešininką šios medžiagos pavidalu. Ši medžiaga naudojama ne tik vonioms, bet ir kitiems įrenginiams, pavyzdžiui, praustuvams. Jei pažvelgsime į vonias, galima atsižvelgti į keletą privalumų. Ši medžiaga itin higieniška, atspari cheminėms medžiagoms, smūgiams ir įbrėžimams. Jei prižiūrėsite šias vonias, jums nereikės nerimauti dėl geltonuojančių paviršių; be to, tai galimybė žmonėms, norintiems sukurti aplinką tausojančią atmosferą, nes šią medžiagą galima perdirbti.

Štai keletas bendrų rekomendacijų, kaip išsirinkti tinkamą vonią savo vonios kambariui:

– jei trūksta vietos, pagalvokite apie kampines vonias ir ant sienos kabinamus modelius

– jei svarbu laikyti daiktus – rinkitės laisvai pastatomas vonias

– sūkurines vonias ar rinkitės tik tada, kai yra pakankamai vietos tiek vonios viduje, tiek išorėje. Tai taip pat pareikalaus papildomų išlaidų, pavyzdžiui, vamzdžių ir siurblių įrengimo. Jei tai atrodo pernelyg sudėtinga, galbūt geriau į tokią vonią neinvestuoti! Sūkurinės vonios gali atrodyti puikiai, tačiau joms reikia daugiau priežiūros nei įprastoms vonioms.

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)