diagnostikos įranga
Technologijos,  Transportas

Automobilio priežiūra: nuo kėbulo plovimo iki diagnostikos

Norint mėgautis automobiliu juo važinėjant, jį būtina nuolatos prižiūrėti. Tada automobilio vairavimas taps ne tik būtinybe, bet ir malonumu. Automobiliu patariama rūpintis kasdien. Rūpinimasis automobiliu ir reguliari priežiūra padės automobilį parduoti lengviau, nes geresnė automobilio išvaizda padės ne tik greičiau parduoti automobilį, bet ir automobilio vertė bus didesnė. Todėl rūpinimasis automobiliu gali būti įvairus, tai gali būti kėbulo plovimas, techninė apžiūra servise, diagnostikos įranga varikliui patikrinti ar tinkamas tepalų lygio palaikymas. Šios priemonės gali išlaikyti automobiliui „gerą formą“, tereikia tai daryti reguliariai.

diagnostikos įrangaKėbulo plovimas yra būtinas ir ne tik todėl, kad nuplovus automobilį, jis taps gražesnis, bet ir dar dėl kelių priežasčių. Niekas nepagalvoja, kad automobiliui apsitaškius purvu, tai gali pakenkti. Purvas turi kenksmingų dalelių, kurios patekusios ant dažų, kenkia joms. O jeigu dažų sluoksnyje yra įtrūkimas, tai gali juos atlipinti nuo kėbulo. Laiku nenuplovus automobilio gali atsirasti kėbulo erozija. Su automobilio kėbulo erozija susiduria visi ir nesvarbu koks yra automobilio amžius. Pagrindinė bėda ta, kad visiškai išnaikinti automobilio korozijos yra neįmanoma. Todėl geriausia tinkamai prižiūrėti automobilį. Automobiliai rūdyje dažniausiai nuo drėgmės, o žiemą nuo druskos, kuri yra barstoma ant kelio. Todėl nepagailėkite kelių minučių ir kelių eurų važiuojant iš darbo nuvažiuoti į automobilių plovyklą. Tai apsaugos Jūsų automobilį nuo erozijos.

Reguliariai važiuokite į servisą atlikti viso automobilio techninę apžiūrą. Serviso meistrams radus automobilyje problemą, ją bus lengviau pašalinti greičiau, kol nepažeistos kitos dalys. Čia kaip žmogaus liga ir geriausia pradėti gydytis kol ji neprogresavo ir neišplito. Taip pat, galite servise atlikti reguliariai kompiuterinę diagnostiką su diagnostikos įranga. Bet labiau patartina ją atlikti tokiame servise, kuris tame specializuojasi. Žinoma, reguliari automobilio apžiūra servise, gali kainuoti daug, tačiau Jūs išvengsite rimtų problemų.

Servise tikrinant nuodugniai automobilį serviso darbuotojai negali tinkamai patikrinti variklio būklę. Todėl geriausia atlikti kompiuterinę diagnostiką. Diagnostikos metu prijungiama diagnostikos įranga, kuri parodo kokios yra problemos variklyje. Serviso meistrai gali rasti problemą, kuri yra dar tik atsiradimo stadijoje. Tai taip pat kainuoja nemažus pinigus, bet radus atsiradusį gedimą, išvengsite didesnių išlaidų.

Rekomenduojama tikrinti automobilio veikimui būtinus skysčius. Reikia prižiūrėti automobilyje esančios alyvos lygį, stabdžių aušinimo ir vairo stiprintuvo skysčius. Bei vairavimo patogumui užtikrinti patikrinti ir langų plovimo skysčio lygį. Patikrinus šiuos skysčius, automobilį vairuosite maloniau ir kas svarbiausia, vairavimas taps augesnis.

Rūpintis reguliariai automobiliu yra privaloma. Automobilio nuplovimas, reguliari techninė apžiūra, kompiuterinės diagnostikos atlikimas su diagnostikos įranga ir automobilyje esančių skysčių tinkamo kiekio palaikymas. Šios priemonės užtikrins malonesnį automobilio vairavimą, didesnę automobilio vertę ją parduodant ir žinomą, saugumą Jums ir aplinkiniams.

(Perskaityta per mėnesį: 102, iš jų šiandien: 1.)