Ergonomiska kede
Verslas

Ergonomiška kėdė ir ergonomiškas stalas

Ar žinojote, kad jūsų darbo vieta gali būti pavojinga jūsų sveikatai? Ne veltui jau kurį laiką galime labai dažnai girdėti žodį „ergonomiškas“. Ir taip yra nebe priežasties – žmonės, kurie didžiąją dienos dalį praleidžia sėdimoje padėtyje, ima vis daugiau dėmesio skirti saugumui ir patogumui. Trumpiau tariant, jie ima rūpintis savo sveikata, nes supranta, kokią didžiulę reikšmę jų darbinė padėtis gali turėti sveikatai ir bendrai gyvenimo kokybei. Todėl pateiksime jums keletą naudingų patarimų, kurie kartu padės jums suprasti, kaip ergonomiška kėdė ir ergonomiškas stalas galėtų prisidėti prie geresnės jūsų sveikatos ir didesnio darbo našumo.

Patikrinkite savo sėdėseną

Atsisėskite kaip įmanoma arčiau savo dabartinio darbo stalo. Tokioje pozicijoje jūsų rankos turėtų būti padėtos ant stalo. Jei jūsų alkūnės yra 90 laipsnių kampu, tuomet papildomų korekcijų jums nereikia, tačiau jei taip nėra – turėtumėte pakoreguoti savo darbo kėdę, pakeldami ją arba nuleisdami. Lygiai taip pat turėtumėte atsižvelgti ir į savo kelius – jie taipogi turi būti 90 laipsnių kampu.

Tačiau net ir taisyklingai sėdint, turėtumėte reguliariai daryti pertraukėles ir pramankštinti savo raumenis. Tam praverčia ir sėsk – stok ergonomiški stalai, kurių aukštis gali būti koreguojamas atsižvelgiant į jūsų poreikius. Tuomet dalį darbo galėtumėte atlikti sėdint, o dalį – stovimoje padėtyje.

Nesėdėkite pernelyg aukštai

Darbo dienos pabaigoje vidutiniškai žmogaus keliai būna patinę 6-8 proc. Žmonės, kurie turi nugaros, kojų ar kraujotakos problemų, gali susidurti su 10-15 proc. patinimu.

Darbo kėdės aukštis nuo 1000 iki 1400 mm (matuojant nuo žemės) yra tinkamas daugumai darbuotojų. Norėdami patikrinti ar jūsų darbo kėdė yra pernelyg aukštai, perbraukite savo pirštu po šlaunimi priekinėje kėdės dalyje. Jei tai padaryti jums yra paprasta, tikėtina, kad jūsų kėdė yra tinkamame aukštyje. Tuo tarpu, jei tarp šlaunų ir kėdės yra mažiau vietos nei jūsų piršto ilgis, jūsų kėdė yra per aukštoje padėtyje.

Jei reikia, pakelkite darbo stalą

Jei jūs esate pakankamai aukšti, turėtumėte pagalvoti apie savo darbo stalo pakėlimą. Tai jums padėtų sumažinti jūsų nugaroje atsirandančią įtampą ir kitus nemalonius fizinius pojūčius. Jei darbo metu bus naudojama ne tik ergonomiška kėdė, tačiau ir ergonomiškas koreguojamo aukščio stalas, tai galėsite padaryti be jokių sunkumų.

Jūsų nugaros padėtis

Daug laiko praleidžiant sėdimoje padėtyje, labai svarbu, kad jūsų nugara visuomet turėtų tinkamą atramą. Ir tai yra pati svarbiausia ergonomiškos kėdės paskirtis. Jūsų ergonomiška kėdė turėtų suteikti tinkamą atramą tiek viršutinei, tiek ir apatinei jūsų nugaros daliai, tokiu būdu užtikrinant, kad darbo metu jūsų nugara nepervargs ir joje nejusite papildomos įtampos.

Nepamirškite savo sėdimosios padėties

Labai dažnai pastebima, kad darbuotojai, kurie sėdi ergonomiškose kėdėse, nepasinaudoja visais jų teikiamais privalumais, darbo pabaigoje imdami jausti didelius nugaros, pečių, kaklo, rankų ir kojų skausmus. Tačiau reikia suprasti, kad ergonomiška kėdė yra skirta tam, jog ją galėtumėte pritaikyti atsižvelgiant į savo poreikius, todėl niekuomet neturėtumėte pamiršti apie tai, kaip sėdite ir kokia padėtis jums yra patogiausia, atitinkamai pakoreguodami ir savo ergonomišką kėdę. Ir jokiu būdu niekuomet neleiskite sau sėdėti susikūprinus ar susilenkus.

Pakoreguokite savo kėdės ranktūrius

Ergonomiškos kėdės ranktūriai vaidina labai svarbų vaidmenį sumažinant įtampą kaklo ir pečių srityje. Jei padėję rankas ant ranktūrių jaučiate, kad jūsų pečiai pakilo, tuomet turėtumėte ranktūrius nuleisti žemiau. Padėjus rankas ant ranktūrių, alkūnėms esant 90 laipsnių kampu, jūsų pečiai turėtų išlikti tokioje pačioje padėtyje. Priešingu atveju jūs imsite jausti didelį fizinį diskomfortą.

Platų ergonomiškų kėdžių asortimentą galite rasti „Narbutas“ parduotuvėje.

(Perskaityta per mėnesį: 278, iš jų šiandien: 1.)