Finansai

„Fima“ pajamas pernai mažino uždelsti infrastruktūros objektai, šiemet tikisi augimo

Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje veiklą vykdančios išmaniųjų infrastruktūros sprendimų įmonių grupės „Fima“ konsoliduotos pajamos 2022 m. siekė 66 mln. eurų. Palyginus su 2021 m., jos sumažėjo 23 procentais. Nepaisant sudėtingų išorinių aplinkybių, įmonių grupė uždirbo 0,77 mln. Eur grynojo pelno. Šiemet bendrovė tikisi auginti ir pajamas, ir pelną.

 

„Praėjusių metų rezultatus vertiname dvejopai. Iš vienos pusės, visą regioną paveikė Rusijos karas Ukrainoje. Dėl jo dalis mūsų tikslinių infrastruktūros projektų nusikėlė, nes valstybės peržiūrėjo savo prioritetus ir lėšų paskirstymą. Ir tai turėjo neigiamos įtakos grupės pajamoms. Iš kitos pusės, sugebėjome prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių ir metus baigti skaičiuodami pelną, kad ir nedidelį. Be to, dalis pristabdytų infrastruktūros projektų tiesiog persikėlė į šiuos metus, skelbiami nauji pirkimai, o tai suteikia optimizmo dėl 2023-iųjų“, – sako „Fima“ generalinis direktorius Vytenis Pinaitis.

Pasak jo, per praėjusius metus įmonių grupė regione pasirašė 220 sutarčių ir sėkmingai įgyvendino virš 200 projektų. Didžiausi ir reikšmingiausi pradėti vykdyti projektai buvo geležinkelių infrastruktūros, pasienio stebėjimo sistemų, pastatų infrastruktūros bei kelių infrastruktūros modernizavimo srityse.

Trečdalis pajamų – Lietuvoje

Lietuvoje veikiančios UAB „Fima“ 2022 m. pajamos išliko panašios į užpernykštes ir sudarė beveik trečdalį visos grupės pajamų – 21,4 mln. Eur (2021 m. – 24,9 mln. Eur). Bendrovės veiklos pelnas sudarė 1,14 mln. Eur (2021 m. – 1,70 mln. Eur), tačiau grynasis pelnas buvo neigiamas – įmonė fiksavo 1,2 mln. grynojo nuostolio.

„Šį nuostolį lėmė bendrovės turėti finansiniai įsipareigojimai akcininkams. Tačiau 2023 m. balandį UAB „Fima“, kaip ir planuota, pakeitė kapitalo struktūrą ir perleido akcininkui likusias dukterinės įmonės „Krakowskie Zakłady Automatyki S.A.“ akcijas ir nuo šių metų nebeturi jokių trumpalaikių ar ilgalaikių paskolų, kas palengvins įmonės galimybes veikti pelningai“, – sako V. Pinaitis.

Šiemet planuoja augimą, Latvijoje pajamos augs kartais

V. Pinaičio teigimu, įmonių grupė 2023 metus vertina optimistiškai ir tikisi augti ir Lietuvoje, ir Latvijoje bei Lenkijoje.

„Dalis pernai turėjusių įvykti projektų persikėlė į šiuos metus ir prie jų jau dirbame. Prognozuojame, kad Latvijoje mūsų pajamos šiemet turėtų augti 4-5 kartus. Taip pat, turėdami didžiulę patirtį geležinkelio projektuose, tikimės sėkmingai dalyvauti „Rail Baltica“ ir kituose geležinkelių konkursuose Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje. Apskritai, matome, kad projektų srautas ir paslaugų poreikis rinkoje išlieka aukštas, o mes esame pasiruošę jį atliepti“, – vertina „Fima“ generalinis direktorius.

Anot jo, Lietuvoje bendrovė jau dirba prie ne vieno reikšmingo ir didelio projekto. Tarp tokių – Vilniaus oro uosto bagažo valdymo sistemos projektas, pasirengimas NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, įvairūs Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Lietuvos geležinkelių projektai.

Išmaniųjų infrastruktūros sprendimų įmonių grupę sudaro UAB „Fima”, SIA „Fima”, „Fima” Polska Sp. z o.o., „Krakowskie Zaklady Automatyki“ („KZA Krakow“). Grupės įmonėse dirba apie 450 darbuotojų, iš jų per 150 – Lietuvoje. 100 proc. „Fima“ akcijų netiesiogiai (per „Security Holdings B.V.“) priklauso pasaulinės turto valdymo bendrovės „Barings” investiciniam fondui. „Barings“ visame pasaulyje valdo daugiau kaip 330 mlrd. dolerių vertės turtą ir yra dukterinė JAV draudimo bendrovės „MassMutual” įmonė.

Pranešimą paskelbė: Žilvinas Bružas, Integrity PR
„Fima“ pajamas pernai mažino uždelsti infrastruktūros objektai, šiemet tikisi augimo

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)