Finansai

„Financial Times“: Europos klimato lyderė – „Telia Company“

Didžiausia Šiaurės Europos telekomunikacijų bendrovė „Telia Company“ užėmė pirmą vietą įtakingo leidinio „Financial Times“ kartu su statistikos platforma „Statista“ sudarytame 2023 metų Europos klimato lyderių TOP 500 sąraše. Į jį pateko Senojo žemyno kompanijos, 2016-2021 metų laikotarpiu labiausiai sumažinusios savo šiltnamio dujų emisijas ir padidinusios įsipareigojimus tvarumo srityje.

Paskelbtame reitinge „Telia Company“ surinko 84 balus ir šimto. Bendrovė savo veiklos ir įsigyjamos energijos nulemtą šiltnamio dujų emisiją per 5 metus sumažino 85proc. Šiemet pirmą kartą į vertinimą buvo įtrauktos „Telia Company“ grupės pastangos sumažinti ne tik  savo emisijas 1 ir 2 antroje apimtyse, bet ir skiriant balą už 3 apimties skaidrumą.

Sudarinėjant Europos klimato lyderių sąrašą taip pat atsižvelgta į įmonių Anglies emisijų atskleidimo projekto (angl. Carbon Disclosure Project – CDP) reitingą, dalyvavimą Mokslu grįstų tikslų iniciatyvoje (angl. Science Based Targets initiative – SBTi) ir kitus parametrus, kurie yra reikšmingi mažinant įmonės poveikį aplinkai.

„Didžiulio pavojaus planetai, jos ekosistemai ir gyventojams akivaizdoje, įmonėms būtina imtis konkrečių veiksmų mažinant savo poveikį aplinkai ir siekiant klimato neutralumo. Visoje „Telia Company“ grupėje šie siekiai yra apibrėžti aplinkosaugos politikoje, kuri nuosekliai įgyvendinama.  Įvertinimui įtaką turėjo ir mūsų sprendimas 2020 m. visiškai pereiti prie iš atsinaujinančių išteklių gaunamos elektros energijos ir veiksmai, padedantys efektyviai naudoti energiją. Tai atsispindi ir paskelbto reitingo rezultatuose“, – sako „Telia Lietuva“ kokybės, procesų, darbuotojų saugos ir aplinkosaugos komandos vadovė Aurelija Žėkienė.

„Telia Lietuva“ atstovės teigimu, bendrovės pasiekimai mažinant poveikį aplinkai atsispindi ir pernai pagerintame įmonės CDP reitinge, kuris šiuo metu yra A-, nors dar 2018 metais tebuvo D. Anot įmonės atstovės, šiemet tikslas yra pasiekti A reitingą.

„Daugiau nei 90 proc. viso „Telia Company“ grupės CO2 pėdsako susidaro trečioje apimtyje , o būdama viena didžiausių technologijų įmonių regione turime galimybę daryti apčiuopiamą poveikį ir paspartinti visos tiekimo grandinės perėjimą prie mokslu grįstų klimato tikslų įgyvendinimo. Šiuo metu tokius tikslus yra nusimatę mūsų tiekėjai, kuriems tenka daugiau nei trečdalis vertės grandinėje susidarančių emisijų. Žinoma, dar turime ką nuveikti ir savo organizacijoje – ir toliau dirbsime, kad pasiektume svarbiausio tikslo – nulio CO2 ir jokių atliekų iki 2030 metų“, – teigia A. Žėkienė.

Antrąją vietą „Financial Times“ paskelbtame 2023 metų Europos klimato lyderių sąraše užėmė Vokietijos telekomunikacijų bendrovė „Deutcshe Telekom“, o trečiąją – Ispanijos technologijų ir elektronikos įmonė „Indra Sistemas“.

Siekiant kuo didesnio skaidrumo, labiausiai savo šiltnamio dujų emisiją sumažinusių įmonių duomenis papildomai išnagrinėjo nepriklausomos tvarumo tyrimų komandos „GreenWatch“ ekspertai. Susipažinti su pilnu Europos klimato lyderių sąrašu, išsamiais jo duomenimis ir metodologija galima čia.

Audrius Stasiulaitis

I WILL TELL YOU TELIA

Tel. (8 5) 236 7019, Mob. 8 686 77988

El. p. audrius.stasiulaitis@telia.lt  

Telia Lietuva, AB, Saltoniškių g. 7A, 03501 Vilnius

 

Pranešimą paskelbė: Karolis Adamonis, UAB „INK agency“
„Financial Times“: Europos klimato lyderė – „Telia Company“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)