Technologijos

8 negirdėti faktai apie fotografiją

Fotografija yra neapsakomai įdomi sritis, kuri bėgant metams smarkiai vystėsi. Nuo pirmosios „camera obscura“ XVI a. iki sudėtingų šiuolaikinių skaitmeninių fotoaparatų su – fotografija nuėjo labai ilgą kelią. Šiandien kalbėdami apie fotografiją, kokios atminties kortelės tinka naujausiam modeliui ar kiek laiko galima fotografuoti įkrautu akumuliatoriumi, netgi pamirštame visą iki šių pokalbių atvedusią istoriją.Todėl pristatome jums keletą įdomių faktų apie fotografiją, kurių galbūt iki šiol dar nebuvote girdėję.

Pirmoji nuotrauka buvo padaryta 1826 m.

Pirmąją žinomą nuotrauką 1826 m. padarė prancūzų išradėjas Josephas Nicéphore’as Niépce’as. Nuotrauka, padaryta su „camera obscura“, o jai padaryti reikėjo net kelių valandų, nors nuotraukoje yra matomas paprastas vaizdas, vaizduojantis vaizdą pro Niépce’o langą.

Pirmoji spalvota nuotrauka buvo padaryta 1861 m.

Pirmąją spalvotą nuotrauką 1861 m. padarė škotų fizikas Jamesas Clerkas Maxwellas. Nuotrauka, kurioje užfiksuotas tartano kaspinas, buvo sukurta padarius tris atskiras nespalvotas nuotraukas per raudoną, žalią ir mėlyną filtrus ir sujungus jas į vieną spalvotą vaizdą.

Pirmasis skaitmeninis fotoaparatas buvo išrastas 1975 m.

Pirmąjį skaitmeninį fotoaparatą 1975 m. išrado „Kodak“ inžinierius Steve’as Sassonas. Fotoaparatas svėrė daugiau nei 8 kg, o mažos raiškos nespalvotam vaizdui užfiksuoti prireikė 23 sekundžių. Skaitmeniniai fotoaparatai tapo plačiai prieinami vartotojams tik praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje.

Brangiausia kada nors parduota nuotrauka yra „Rhein II“

Brangiausiai kada nors parduota nuotrauka yra vokiečių fotografo Andreaso Gurskio (Andreas Gursky) nuotrauka „Rhein II“, kuri 2011 m. „Christie’s“ aukcione buvo parduota už 4,3 mln. dolerių. Ši nuotrauka yra didelio mastelio Reino upės Vokietijoje atvaizdas, išsiskiriantis savo minimalistine kompozicija.

Terminas „momentinė nuotrauka“ pirmą kartą pavartotas 1890 m.

Terminas „momentinė nuotrauka“ pirmą kartą pavartotas 1890 m. apibūdinant greitai ir neoficialiai padarytą nuotrauką, kurioje daug dėmesio neskiriama kompozicijai ar technikai. Atsiradus nešiojamiems fotoaparatams ir greitesnei juostai, žmonėms tapo lengviau daryti momentines nuotraukas, ir nuo to laiko šis terminas tapo neformalios, atviros fotografijos sinonimu.

Pirmoji asmenukė buvo padaryta 1839 m.

Pirmąją asmenukę 1839 m. padarė Robertas Kornelijus. Filadelfijos fotografas Kornelijus pasistatė fotoaparatą ir įbėgęs į kadrą padarė autoportretą. Nuotrauka yra paprastas nespalvotas vaizdas, kuriame Kornelijus matomas su šiek tiek neryškia ranka.

Labiausiai fotografuojamas pasaulio objektas yra Eifelio bokštas

Eifelio bokštas Paryžiuje (Prancūzija), yra labiausiai fotografuojama pasaulio įžymybė. Bendrovės „Sony“ atlikto tyrimo duomenimis, bokštas kasdien nufotografuojamas daugiau nei 10 000 kartų.

Didžiausias pasaulyje fotoaparatas buvo pertvarkyta lėktuvo kabina

Didžiausias pasaulyje fotoaparatas buvo pertvarkyta lėktuvo kabina, kurią Arizonos universitetas naudojo naktinio dangaus panoraminei nuotraukai daryti. Fotoaparatui, kuriame buvo naudojama daugiau kaip 1,5 metrų pločio lenkta kino plokštė, valdyti reikėjo žmonių komandos, o jo gamyba užtruko beveik 6 metus.

Parengta pagal Fotopriedai.lt

(Perskaityta per mėnesį: 74, iš jų šiandien: 1.)