diagnostinė įranga
Technologijos,  Transportas

Kokioms transporto priemonės tinka diagnostinė įranga?

Šiais laikais, kad pagreitint remonto darbus beveik visi servisai siūlo kompiuterinės diagnostikos paslaugą. Tai tampa neišvengiama šių dienų automobilių remonto dalimi, taip yra dėl to, kadangi diagnostinė įranga pagreitina remonto darbus, padeda greičiau rasti gedimą ir patogiu būdu galima rasti defektą transporto priemonėje. Atsižvelgiant į tai, rinkoje yra sukurta nemažai specializuotų diagnostikos prietaisų, kurie yra skirti kiekvienai transporto priemonei.

Kompiuterinę diagnostiką galima atlikti daugeliui transporto priemonių, visgi, dažniausiai ji yra atlikinėjama automobiliams, motociklams bei sunkiajam transportui. Kadangi jos yra populiariausios transporto priemonės, tad joms yra skirta daugiausia prietaisą. Tačiau autodiagnostika yra prieinama visoms transporto priemonėms, ją turi galimybę atlikinėti ir tokių transporto priemonių turėtojai, kaip pavyzdžiui, keturračių transporto priemonių turėtojai.

Diagnostinė įranga yra kuriama visoms transporto priemonėms, kad palengvintų remonto darbus ir remonto darbai taptų paprastesni. Diagnostikos prietaisai yra kuriami automobiliams, motociklams, žemės ūkio technikai, sunkvežimiams ir panašiai. Jie gali būti specializuota kiekvienai transporto priemonei, tačiau yra tokių prietaisų, kurie gali būti universalūs ir tinka porai arba kelioms transporto priemonėms.

diagnostinė įrangaKadangi transporto priemonių technologijos yra gerokai patobulėjusios, juose yra vis daugiau įmontuojama elektromechaninių detalių su jutikliai, kurios perduoda informaciją, susijusią su tam tikrais veikimo nukrypimais į transporto priemonių kompiuterius. Prijungta diagnostinė įranga gali nuskaityti šią informacija ir gauti gedimų kodus. Pagal kuriuos galima spręsti kokio pobūdžio gedimas ir kurioje vietoje jis yra.

Diagnostinė įranga gali būti įvairi, skirta tik vienai transporto priemonei ir visoms markėms arba tikti visoms tos transporto priemonės markėms. Jie gali naudojami su išmaniaisiais telefonai, prijungiami prie kompiuterių įdiegtų su specialia programine įranga arba būti planšetės pavidalu. Prijungiami prie išmaniųjų telefonų prietaisai turi dažniausiai tik pagrindines funkcijas, tokios kaip gedimų kodų paieška. Prijungiami prie kompiuterių ar planšėtes yra sudėtingesni, turi daug funkcijų, tokius prietaisus naudoja servisai, kadangi jie kompiuterinę diagnostiką atlikinėja dažnai ir jiems yra reikalingas kuo didesnis funkcionalumas. Dažniausiai servisai specializuojasi tik vienų transporto priemonių remonto, tad turi tik tai transporto priemonei skirtą prietaisą. Tačiau yra tokių servisų, kurie dirba su keliomis transporto priemonėmis ir turi universalių prietaisų, kurie gali, kaip pavyzdžiui, atlikti kompiuterinę diagnostiką automobiliams ir motociklams.

(Perskaityta per mėnesį: 48, iš jų šiandien: 1.)