Finansai

Finansų viceministrė V. Markevičienė: „Kviečiame Singapūro įmones pasinaudoti mūsų „Fintech“ ekosistemos privalumais ir investuoti Lietuvoje“

Singapūre vykstančiame viename didžiausių pasaulyje finansinių technologijų „Singapore Fintech Festival 2023“ forume viešinti Lietuvos finansų viceministrė Vaida Markevičienė pakvietė šios šalies finansų sektoriaus įmones steigtis Lietuvoje, ieškoti partnerių, investuoti ir plėtoti veiklą visos ES erdvėje. 

Viceministrė su Singapūro finansinių technologijų asociacijos prezidentu Shadab Taiyabi taip pat aptarė galimybes bendradarbiauti su Lietuvos „Fintech“ įmonėmis, kurios galėtų pasiūlyti savo technologinius sprendimus. 

„Lietuva kuria aukštos pridėtinės vertės paslaugas, vienas tokių pavyzdžių – klestinti „Fintech“ ekosistema, kurią aktyviai plėtojome iki šiol ir ketiname tai daryti ateityje. Sėkmingai ir tvariai finansinių technologijų sektoriaus plėtrai svarbu į Lietuvą pritraukti aukštųjų technologijų investuotojus. Todėl kviečiame Singapūro „Fintech“ verslo bendruomenę tapti šios ekosistemos dalimi, o Lietuva Singapūro bendrovėms gali tapti tramplinu vykdant plėtrą visoje Europos Sąjungoje“, – sakė finansų viceministrė V. Markevičienė. 

Pasak viceministrės, Lietuvos jurisdikcija yra labai patraukli „Fintech“ sektoriaus veiklai plėtoti – ji sudaro sąlygas įmonėms plėsti produktų ir paslaugų portfelį, pritraukti naujų klientų ir uždirbti pelno. Tai savo ruožtu leidžia kurti aukštos pridėtinės vertės darbo vietas, prisidėti prie bendro ekonomikos augimo. 

Viena didžiausių Lietuvos stiprybių yra artimas ir atviras valstybės institucijų bei rinkos dalyvių bendradarbiavimas – tai leidžia efektyviai spręsti „Fintech“ bendrovėms kylančias problemas ir siekti norimų tikslų.    

V. Markevičienė Singapūro verslo bendruomenei pristatė Finansų ministerijos kartu su partneriais parengtas „Fintech“ sektoriaus Lietuvoje plėtros gaires. Jų įgyvendinimas leis išlaikyti stabilų ir tvarų sektoriaus augimą ateityje, užtikrins reikiamų talentų pasiūlą. 

„Fintech“ sektoriaus potencialas pasaulyje smarkiai auga, prognozuojama, kad pasaulinės šio sektoriaus pajamos 2030 m. sieks 1,5 trilijono dolerių, o didžiausias augimas numatomas būtent Azijos ir Ramiojo vandenyno valstybėse.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)