Finansai

G. Skaistė lankysis Vašingtone: diskutuos apie pasaulio ekonomikos perspektyvas ir finansinę paramą Ukrainai

Balandžio 11-16 dienomis finansų ministrė Gintarė Skaistė lankysis Vašingtone ir dalyvaus Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Pasaulio banko (PB) pavasario susitikimuose. Susitikimų metu bus diskutuojama apie pasaulio ekonomikos augimo perspektyvas, tolesnę fiskalinės ir monetarinės politikos kryptį bei tariamasi dėl finansinės paramos Ukrainai ir kitoms rusijos karo paveiktoms šalims mobilizavimo.

Ministrė Vašingtone susitiks su aukšto rango TVF ir PB atstovais, tarp kurių: TVF vykdomosios direktorės pavaduotoja Gita Gopinath, PB viceprezidentė Europos ir Centrinės Azijos šalims Antonella Bassani. Vizito metu taip pat numatytas susitikimas ir su kandidatu į PB prezidentus Ajay Banga.

Vizito JAV sostinėje metu, ministrė taip pat dalyvaus dvišaliuose susitikimuose su JAV Iždo departamento sekretorės pavaduotoju Wally Adeyemo, su kuriuo aptars Vakarų sankcijas rusijai ir tolesnį paramos Ukrainai mobilizavimą. Taip pat susitiks su Ukrainos finansų ministru Serhiy Marchenko ir diskutuos apie finansinę padėtį šalyje ir būdus teikti papildomą paramą Ukrainai.

Ministrė taip pat susitiks su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) prezidente Odile Renaud-Basso, su kuria aptars tolesnį Banko veiklos įsitraukimą Ukrainoje bei investicijas Lietuvoje.

TVF ir PB metinių susitikimų metu, ministrė tradiciškai dalyvaus TVF ir PB Šiaurės ir Baltijos šalių grupės susitikimuose, TVF Tarptautinio pinigų ir finansų komiteto posėdyje. Numatomas ministrės dalyvavimas PB organizuojamoje aukšto lygio apvalaus stalo diskusijoje dėl papildomos finansinės paramos Ukrainai sutelkimo per PB instrumentus.

Ministrė G. Skaistė lankysis Hudson institute, kur diskutuos apie sankcijų poveikį rusijos ekonomikai, tolesnius būtinus žingsnius stiprinant sankcijų spaudimą agresorei ir Lietuvos patirtį įgyvendinant sankcijas.

Išsami finansų ministrės darbotvarkė bus skelbiama kasdien finmin.lt tinklalapyje.

Pranešimą paskelbė: Justas Kačerauskas, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)