Finansai

„Capitalica Green Logistics Fund“ įsigijo antrąjį logistikos centrą Rygoje

SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management Group“ įsigijo logistikos centrą Rygos miesto Vidžemės rajone. Tai jau antroji Capitalica Green Logistics Fund” investicija Latvijoje. Naujasis komercinio NT objektas papildė fondo portfelį, kurį šiuo metu sudaro jau 5 logistikos kompleksai – 3 Estijoje ir 2 Latvijoje.

„Šis sandoris sustiprino mūsų poziciją Baltijos šalių logistikos rinkoje. Esant ribotai žemės sklypų pasiūlai Rygoje, tai dar labiau padidins fondo portfelio vertę. Esame įsitikinę, kad naujai įsigytas turtas atneš patrauklią grąžą ir mūsų investuotojams“, – sako Mindaugas Liaudanskas, „Capitalica Green Logistics“ fondo valdytojas.

Puikios techninės būklės pastato bendras nuomojamas plotas – 5,647 kv. m. Šis įsigijimas padidins bendrą fondo valdomo sandėliavimo ir logistikos plotą iki 32,880 kv. m. Logistikos centras įsikūręs čia veikiantiems verslams patrauklioje lokacijoje, 1,6 ha sklype, Ulbroka gatvėje, Vidžemės Dreilini rajone. 

Dreilini rajonas dėl savo strateginės padėties laikomas viena geriausių logistikos lokacijų Rygoje. Jis įsikūręs miesto ribose viename iš tankiausiai apgyvendintų Latvijos sostinės rajonų ir turi puikiai išvystytą susisiekimą tiek viešuoju, tiek asmeniniu transportu. Magistralę „Via Baltica“ galima pasiekti per 5 minutes, o Rygos centrą arba būsimą Salaspilio intermodalinį krovinių terminalą – per 20 minučių. 

Seniausias ir didžiausias logistikos rajonas Rygoje garsėja ir savo senbuviais kaimynais. Čia sandėlius turi tokios žinomos kompanijos kaip „Lidl“, „Rimi“, „Coca-Cola Co.“, „Toyota Material Handling“, „Magnum“ ir „Tamro Latvia“. Be to, Dreilini įsikūrė Rygos pramoninis parkas, saugos bendrovės „G4S” biuras, prekybos centrai „IKEA”, „SAGA” ir „DEPO”. Kaiminystę papildo naujai besikuriantys „JYSK” ir „Makita” sandėliai bei biurai. 

Fondui priklausantis logistikos centras yra pastatytas pagal „stock-office“ formatą, kuriame įrengtos trijų tipų patalpos – sandėlis, biuras ir klientų aptarnavimo salės.  

Naujai įsigytas objektas yra pilnai išnuomotas dviems nuomininkams – „LIC Gotus“, kuri yra viena iš pirmaujančių DIY tipo didmeninės prekybos bendrovių Baltijos šalyse, ir „GRIFS AG“  –  visas Baltijos šalis aptarnaujančiai saugos bendrovei. 

„Stebime nuolat augantį poreikį miesto ribose sujungti sandėlį, biurą ir prekybos erdves į vieną vietą. Galimybė pasiūlyti tokį sprendimą suteikia konkurencinį pranašumą – tiek nuomininkams, tiek mums kaip investuotojams”, – komentuoja M. Liaudanskas. 

Sandoris buvo sudarytas su Latvijos privačia bendrove SIA „U42G“. Teisiniais ir mokestiniais sandorio klausimais pirkėją konsultavo įmonės „Walless“ ir “Grant Thornton”, o pardavėją – „Kivi Real Estate“. Bendrovė „Statybos procesų valdymas“ konsultavo aplinkos apsaugos ir techniniais klausimais, o „Colliers“ administruos pastato priežiūrą po sandorio pasirašymo. Įsigijimo kaina neatskleidžiama.

Apie „Capitalica Asset Management“ ir SBA grupę

„Capitalica Asset Management“ (www.capitalica.lt) – Lietuvos centrinio banko licencijuota ir prižiūrima investicijų valdymo bendrovė, kuri valdo investicijų fondus, investuojančius į komercinį nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse. „Capitalica Asset Management“ valdomam fondui „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ priklauso biurų kompleksas „Verde“ Rygoje, verslo centras „Žalgirio 135“ Vilniuje, verslo centras „Kauno Dokas“ Kaune ir prekybos centras „Luizė“ Klaipėdoje. „Capitalica Z114 Real Estate Fund“ šiuo metu valdo biurų ir sandėliavimo patalpų kompleksą bei ateityje planuoja vystyti naują A klasės verslo centrą Žalgirio g. Vilniuje. „Capitalica Green Logistics Fund“ šiuo metu priklauso trys žaliosios koncepcijos logistikos pastatų kompleksai, du iš jų Taline, vienas Rygoje. „Capitalica Asset Management“ kontrolinį akcijų paketą (70 proc.) valdo viena didžiausių Lietuvos verslo grupių SBA grupė, dar 30 proc. – A. Barščio („Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius) įmonė „Fox Holdings“.


SBA yra viena didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių. Jai priklauso daugiau kaip 30 įmonių, veikiančių nekilnojamojo turto, baldų gamybos, tekstilės gamybos ir investicijų valdymo srityse. Grupės įmonėse dirba apie 4 000 žmonių. Konsoliduoti pardavimai 2021 m. siekė 404,6 mln. eurų.

Pranešimą paskelbė: Laura Kornelija Inamedinova, LKI Consulting

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)