Finansai

Gerai vedama buhalterija taupo laiką

buhalterijaVyr. buhalteris – labai svarbus asmuo įmonės struktūroje. Suprantama, jog būnant aukštos kvalifikacijos specialist norima turėti ir geras sąlygas. Juk mokytasi, įgyta patirties, tobulintasi ne dėl kokios nors prastos vietos nieko nežadančioje įmonėje. Kita vertus, vyr. buhalteris tokiai organizacijai gali ir padėti. Žinoma, ne už „ačiū“.

Buhalterija yra gana specifinė sritis, kurios supratimui reikia tam tikrų žinių. Tai nėra tik skaičiukai ir procentų ženkliukai. Viskas, kas surašyta su buhalterine apskaita susijusiuose dokumentuose, yra labai svarbu. Ne mažesne reikšme pasižymi laiko rėmai, į kuriuos turi tilpti buhalteriai. Jei organizacijoje tinkamai neatliekami skaičiavimai, jei delsiama juos atlikti, vėliau gali tekti ne tik įtemptai dirbti, bet ir panikuoti. Buhalterija nėra kokios nors dirbtinai į aukštumas iškeliamos procedūros, kadangi jos neatsiejamos nuo įstatymų. O įstatymai griežti, laiku neparuošus reikiamų deklaracijų, nesumokėjus mokesčių niekas nepasakys „nieko tokio, palauksime“.

Buhalterija taip pat lemia sąžiningumą. Organizacijoje paprastai neatliekama viskas nuo A iki Z. Įmonės atliekamų paslaugų asortimentas dažniausiai susideda iš daugybės dalių. Vadinasi, tenka bendrauti ne tik su užsakovais, bet ir su kitų paslaugų teikėjais. Na, o šiems savo ruožtu būtina sumokėti – neatsiskaičius su žmonėmis įmonės prestižas krenta duobėn. Čia ir vėl išryškėja buhalterijos reikšmė – sąskaitos taip pat yra jos dalis.

Jei manote, kad buhalteriją gali tvarkyti bet kas, klystate. Pavyzdžiui, vyr. buhalteris yra įvairių reikalavimų apsuptyje. Visų pirma, jo reputacija privalo būti kuo švariausia. Antra – aukštasis išsilavinimas ne privalumas, o taip pat būtinybė. Trečia – teisės aktų išmanymas. Tai vieni pamatinių vyr. buhalterio bruožų. Be jų dar keliami reikalavimai nepriekaištingai mokėti valstybinę kalbą, turėti patirties atitinkamame darbe, organizavimo patirties. Vyr. buhalteris turi žinoti raštvedybos taisykles, mokėti elgtis su informacija, taip pat sugebėti ją apibendrinti. Į vyr. buhalterio žinių ir sugebėjimų „bagažą“ turi įeiti ir darbo kompiuteriu žinios. Be to, šis asmuo privalo mokėti dirbti produktyviai, sumaniai valdydamas savo laiką.

Kaip galima suprasti, buhalterija labai svarbi kiekvienai organizacijai. Vyr. buhalteris pasirūpina jos nepriekaištingumu, tačiau šių pareigų negali užimti bet kas. Kadangi omenyje turimi rimti dokumentai, pastarasis teiginys yra neginčijamas.

(Perskaityta per mėnesį: 86, iš jų šiandien: 1.)