Paslaugos,  Transportas

Autoserviso teikiamų paslaugų įvairovė

automobilisAutomobilis – beveik kiekvieno bent vidutines pajamas gaunančio asmens, gyvenimo dalis. Žmonės įprato gyventi per kelis miestus, dirbti skirtingus darbus, o laisvalaikiu keliauti šimtus kilometrų prie jūros. Taigi sugedus automobiliui, vienintelė išeitis siekiant toliau pilnavertiškai gyventi yra automobilių taisymo paslaugas teikianti įmonė – autoservisas Vilniuje. Veikiausiai kiekviename Lietuvos miestelyje, galėtume rasti bent po kelis autoservisus, o tokiuose didmiesčiuose kaip Vilnius ar Kaunas po kelias dešimtis. Kadangi retas kuris iš mūsų žino gedimo priežastį, todėl taupant savo laiką, automobilį reikėtų gabenti taisyti į visus įmanomus remonto darbus atliekantį autoservisą. Taigi pabandykime įvardinti kokie remonto darbai, turėtų būti atliekami pilnavertiškame autoservise.

Bene dažniausiai šiuolaikiniai automobilių savininkai susiduria su elektronikos gedimais. Būtent todėl, pilnavertiškas automobilių remontas Vilniuje gali būti atliekamas tik tame autoservise, kuris turi profesionalų elektriką. Geras elektrikas moka naudotis diagnostikos įranga, kurią prijungęs prie automobilio kompiuterio, gali įvertinti tam tikrų daviklių parodymus ir nuspręsti kokios galimos problemos sprendimo priežastys. Jeigu gedimas elektronikos srityje, diagnostikos meistras ras jį ir pataisys, tuo tarpu jei gedimas susijęs su mechanikos sritimi, apie jį informuos tos srities specialistą dirbantį tame pačiame autoservise.

Gerame autoservise dirba tiek dyzelinių, tiek ir benzininių automobilių variklių specialistai. Variklis ne veltui vadinamas automobilio širdimi, sugedus varikliui automobilis nebevažiuos iškart, tuo tarpu atsiradus kitos dalies gedimui greičiausiai kurį laiką dar galima bus važinėti. Kaip ir žmogaus širdies operacijos itin sudėtingos, taip ir automobilio variklio remontas yra sudėtingiausias iš visų. Būtent todėl variklio gedimus sugeba nustatyti tik geri meistrai, o juos pašalinti patys geriausi.

Be elektronikos srities, automobiliuose dažniausiai genda kuro siurbliai, oro filtrai, starteriai vandens pompos, įvairiausi siurbliukai, pagalbinės dalys esančios variklio skyriuje. Šioms dalims pataisyti ar pakeisti reikalingi taip pat geri meistrai, kadangi tobulėjant technologijomis visos dalys darosi modernesnės ir veikiančios sudėtingesniais principais. Būtent todėl, gero autoserviso meistrai yra pastoviai supažindinami su naujausių automobilių dalių veikimo principais ir galimais gedimų šalinimo būdais.

Na ir paskutinė sritis, kurioje turi specializuotis geras autoservisas – automobilio važiuoklės remontas. Naujų automobilių važiuoklės remontas su kiekvienais metais darosi vis sudėtingesnis, kadangi į automobilio važiuoklę pradedamos montuoti įvairios saugumą didinančios, komfortą gerinančios ir automobilio stabilumą kontroliuojančios sistemos. Išardžius važiuoklę ir pakeitus kokią nors dalį, visos sistemos turi būti surinktos taip kaip priklauso, todėl autoserviso darbuotojai privalo puikiai išmanyti šią sritį.

Taigi, geras autoservisas pasižymi gebėjimu remontuoti visus automobilio gedimus, todėl taupydami savo laiką, automobilį taisykite tik tokiame autoservise, kuris siūlo visas įmanomas automobilio remonto paslaugas.

(Perskaityta per mėnesį: 97, iš jų šiandien: 1.)