Finansai

„Global Lithuanian Leaders“ ragina Prezidentą kelti ambicingesnius tikslus, užtikrinant žmogaus teises Lietuvoje

Daugiau kaip 2000 tarptautinių Lietuvos profesionalų jungiančio tinklo „Global Lithuanian Leaders“ ir 14 Lietuvos profesionalų klubų užsienyje atstovai LR Prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė oficialų kreipimąsi, kuriuo išreiškė susirūpinimą žmogaus teisių padėtimi Lietuvoje. Organizacijų nuomone, nepakankamas dėmesys žmogaus teisėms Lietuvoje daro neigiamą poveikį šalies įvaizdžiui, emigracijos mastams, ekonominiam konkurencingumui, galimybei išlaikyti ir pritraukti talentus bei investicijas.

„Global Lithuanian Leaders“ ir profesionalų klubų užsienyje nuomone, ilgus metus aukščiausių šalies vadovų ir institucijų dėmesys žmogaus teisių klausimams buvo pernelyg pasyvus, o pastangos kurti įvairovę skatinantį dialogą viešojoje erdvėje nėra pakankamos. Tai lemia, jog labiausiai pažeidžiamos visuomenės grupės – moterys, LGBTQ+ bendruomenės nariai, migrantai ir kt. Lietuvoje susiduria su nepagrįstais stereotipais, diskriminacija, priešiškumu ir lygių galimybių̨ ribojimais.

Kreipimąsi pasirašiusios organizacijos Prezidentui siūlo savo pagalbą ir kviečia jį imtis telkiančio lyderio vaidmens, inicijuojant Nacionalinį susitarimą Žmogaus teisių klausimais. Homoseksualių žmonių partnerystės įteisinimas būtų tik vienas žingsnis; Lietuvai reikėtų kelti ambicingesnius, pamatuojamus tikslus, pvz., iki 2030 metų tapti viena geriausiai žmogaus teises užtikrinančių Europos Sąjungos valstybių.

„Kviečiame Jo Ekscelenciją imtis aktyvaus telkiančio vaidmens ir inicijuoti Nacionalinį susitarimą Žmogaus teisių klausimais, įtraukiant politines partijas, valstybines institucijas, savivaldybes, visuomenines organizacijas ir visus, kuriems rūpi Lietuvos ateitis, ir kartu nueiti kelią nuo skirtingų nuomonių iki vieningos vizijos. Mes taip pat esame pasiruošę skirti savo jėgas ir žinias bei sutelkti geriausias pasaulio patirtis sukaupusius tarptautinius Lietuvos profesionalus“, – rašoma dokumente.

Kreipimosi kopija su kvietimu prisidėti spendžiant žmogaus teisių problemas taip pat išsiųsta LR Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei, Seimo Pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Ekonomikos ir Inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei, Socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei, Seimo Žmogaus Teisių komiteto pirmininkui Tomui Vytautui Raskevičiui, kitiems politikams ir susijusioms institucijoms. 

Visą kreipimosi tekstą rasite prisegtame dokumente. 

Pranešimą paskelbė: Agnė Jašinskienė, UAB ADVERUM
„Global Lithuanian Leaders“ ragina Prezidentą kelti ambicingesnius tikslus, užtikrinant žmogaus teises Lietuvoje

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)