Finansai

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė“: galimai šmeižikišką „Telia“ reklamą skundžia institucijoms

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė Lietuva“ galimai klaidinančias ir net šmeižikiškas „Telia Lietuva“ reklamas skundžia institucijoms. „Telia“ reklamose be leidimo naudojami registruoti „Bitės“ prekės ženklai, taip pat paskleisti gerą bendrovės reputaciją menkinantys teiginiai. Dėl galimo grubaus Lietuvos žmonių klaidinimo „Bitė“ kreipėsi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, prašydama įpareigoti „Telia“ reklamą nutraukti.

„Konkurentus 5G interneto greičiu nurungusi „Bitė“, kaip reikiant įpykdė „Telia Lietuva“ kolegas. Apmaudu, kad emocingas ir nesolidus „Telia“ atsakas, deja, prasilenkia ne tik su verslo etika, tačiau, tikėtina, net ir su mūsų šalies įstatymais. Šiandien kreipėmės į valstybės institucijas prašydami skubiai įvertinti tokį nekorektišką konkurentų elgesį“, – pranešime žiniasklaidai sako Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

Bendrovė praeityje viešai teigė, jog „Bitė“ siekia ne bet kokia kaina žmonių ekranuose parodyti 5G ženkliuką, bet užtikrinti kokybišką naudojimosi internetu patirtį. Tam „Bitė“ per kelerius metus investuoja rekordinius 100 mln. eurų.

Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai apskųstos net kelios „Telia“ reklamos. Ypač įžūli – lyginamoji „Telia“ reklama, kur pateikiami tikrovės neatitinkantys teiginiai, taip pat ir su išsiskiriančia, „Bitės“ komunikacijoje ilgus metus naudojama, žalia spalva ir fraze „taip lengviau“.

„Frazė „taip lengviau“ – dar 2019 metais registruotas „Bitės“ reklaminis šūkis, taip pat kitų registruotų prekių ženklų sudėtinė dalis. Tokia reklama pripažįstama lyginamąja, kai joje yra net ir netiesioginė nuoroda į konkurentą. Dar daugiau, toks „Telia“ elgesys, kai reklamoje naudojamas svetimas prekės ženklas balansuoja ir ant sąžiningos konkurencijos ribos“, – teigia advokatas Gediminas Pranevičius iš advokatų profesinės bendrijos „IP forma“.

„Lyginamojoje „Telia“ reklamoje manipuliatyviai pasitelkiamas ir  žemėlapis, kuriuo sudaromas klaidinantis įspūdis, neva „Bitės“ 5G ryšys veikia tik pietinėje Lietuvoje. Tai yra netiesa ir toks klaidinantis gudravimas daro žalą gerai „Bitės“ reputacijai“, – priduria advokatas G. Pranevičius. 

Šiandien „Bitės“ 5G pasiekiamas 1,75 mln. žmonių – net 60,6 proc. visų Lietuvos gyventojų. Šiuo metu visas „Bitės“ ryšio padengimas siekia 99 proc. Lietuvos teritorijos.

Advokato teigimu, „Sunku nuspėti – tyčia klaidinant, per klaidą ar dėl neišmanymo „Telia“ reklamoje apie 5G ryšio aprėptį painiojami ir laikotarpiai. Savo 5G ryšio padengimo reklamoje „Telia“ naudojasi naujausiais duomenimis, bet toje pačioje reklamoje naudoja beveik metų senumo „Bitės“ ryšio padengimo duomenis. Natūralu, kad per tą laiką „Bitės“ 5G ryšio aprėptis – gerokai išaugo.“

Skunde skaitmeninių paslaugų bendrovė „Bitė Lietuva“ prašo institucijų įpareigoti galimai Lietuvos žmones klaidinančią „Telia Lietuva“ lyginamąją reklamą nutraukti bei pritaikyti sankcijas.

Konkurentės „Telia Lietuva“ pyktį „Bitė“ užsitraukė šių metų pradžioje, pradėjusi kokybės kampaniją „Bitės 5G – greičiausias Lietuvoje“. Kampanijos centre – „Bitės“ 5G ryšio greitis. Remiantis Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, duomenų gavimas „Bitės“ 5G tinkle, matuojant keliuose ir miestuose, siekia net 275,6 Mb/s greitį ir yra greičiausias šalyje. 

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Drėmaitė, UAB „coagency”

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė“: galimai šmeižikišką „Telia“ reklamą skundžia institucijoms

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)