greiti kreditai
Finansai,  Verslas

Greiti kreditai: pliusai ir minusai

Greiti kreditai – viena iš daugybės šurmulio sulaukiančių temų. Yra pliusų ir minusų. Vadinasi, reikia juos aptarti.

Pliusas: pinigai gaunami greitai

Jau vien pavadinimas „greiti kreditai“ sufleruoja apie tai, kad pinigų suma gaunama ne po savaitės ar tuo labiau po mėnesio. Situacijų, kai reikia pagalbos rankos, būna įvairių. Neretai ne pagal planą. Pavyzdžiui, šaldytuvas sugenda ir nedelsiant reikia naujo, o santaupų nėra ar jos išleistos kitoms reikmėms. Tuomet tenka galvoti, kaip išspręsti nesklandumą.

Minusas: kartais per lengvai gaunami pinigai

Sakysite, koks gi čia minusas, juk gerai, kad gauti kreditą nėra sudėtinga. Tačiau lengvai kaip pūkas atėjusi stambi suma gali būti įvertinama kitaip, nei gavus ją už atliktą darbą. Todėl galima išskirti dar vieną punktą: svarbi yra disciplina. Jos nepamirštant finansų valdymas tampa sklandesnis.

Pliusas: lengvai gaunami pinigai (!)

Taip, paradoksas. Kad greiti kreditai suteikia galimybę be delsos gauti reikiamą sumą, yra ir trūkumas, ir privalumas (priklausomai nuo mokėjimo elgtis su pinigais ir požiūrio į situaciją). Jeigu papildomos pinigų sumos prireikia neplanuotai, sparta tampa svariu pliusu.

Minusas: mažai švietėjiškos veiklos

Būna situacijų, kai žmonės pasiima vieną kreditą, neturi, iš ko jo grąžinti ir tada ima kitą, kad padengtų pirmąjį. Ir t. t. Todėl galima teigti, kad yra per mažai švietėjiškos veiklos šioje srityje. Prisideda ir noras ką nors įsigyti kuo greičiau, tad tiesiog imama ir skolinamasi, nepagalvojant konstruktyviau.

Pliusas: aiškus paslaugos principas

Nors kreditų temoje gali pasitaikyti neaiškumų, pinigus skolinančios įmonės stengiasi kaip įmanoma suprantamiau pateikti aktualią informaciją. Klientas sužino, per kiek laiko gaunamas kreditas, kokios yra sąlygos. Tai ypač praverčia, kai išties nedelsiant reikalingos papildomos lėšos.

Štai tokie tie greiti kreditai. Vienais atvejais jie tampa išsigelbėjimu. Kitais atvejais, efektas priešingas. Daug kas priklauso nuo klientų įsigilinimo, kaip vyksta skolinimosi procesas, kokie įsipareigojimai ir terminai. Vienas dalykas įkūnija ir privalumą, ir trūkumą. Tad reikšmė teiktina pinigų valdymui.

Ne tik mokėjimas elgtis su pinigais, bet ir charakteris, savikontrolė yra labai svarbūs veiksniai kalbant apie skolinimąsi. Disciplina, atsakomybė, apgalvojimas – ne tik žodžiai, bet ir kryptis. Kryptis, padedanti išvengti nemalonumų.

 

 

 

(Perskaityta per mėnesį: 70, iš jų šiandien: 1.)