greitieji kreditai
Finansai

Greitieji kreditai: kaip skolintis išmintingai?

greitieji kreditaiKuo daugiau žmonių naudojasi kreditų bendrovių paslaugomis, tuo garsiau kalba žiniasklaida ir kai kurios visuomenės personos, kad greitieji kreditai yra tiesiausias kelias į finansinių problemų bedugnę.  Ar tikrai? Statistika rodo, kad 9 iš 10 kredito bendrovių klientų savo finansinius įsipareigojimus vykdo laiku. Žinoma, skeptikai visada paklaus, o kuo baigiasi tam vienam, kuris jų nevykdo? Deja, dažnais atvejais dėl jūsų finansinių sunkumų kalti yra ne kreditoriai, o jūs patys. Taigi, kaip skolintis išmintingai?

Skolinkitės tik tada, kai to reikia. Žmones dažnai painioja sąvokas „reikia“ ir „noriu“. Tarkim, kad vaikštinėjant prekybos centre, akys užkliuvo už naujo, tviskančio ir prabangaus mobiliojo telefono, kuriam yra sunku atsispirti. Tokioje situacijoje reikėtų savęs paklausti ar ji jums yra tikrai reikalingas. Jei telefoną naudojate tik paskambinimui, žinutės parašymui ar socialiniams tinklams, tai gal vertėtų apsiriboti kuklesniu aparatu? O tuos pinigus, kuriuos išleistumėte naujam pirkiniui, pataupyti ir su šeima išvažiuoti paatostogauti į šiltuosius kraštus?

Įvertinkite savo finansinę situaciją. Jei esate iš tų žmonių, kurie gyvena šia diena ir mažai planuoja savo ateitį, nes yra įsitikinę, kad viskas ir visada išsisprendžia savaime, tikėtina, kad greitieji kreditai jums taps sunkia finansine našta. Paskola yra jūsų finansinė atsakomybė, todėl ją reiktų vertinti rimtai ir paskaičiuoti ar laiku sugebėsite mokėti įmokas.

Rinkitės kreditorius, kurie siūlo geriausias sąlygas. Nepasiduokite reklamos įtakai ir nepulkite imti kredito, kurio reklama neseniai šmėžavo televizoriaus ekrane. Palyginkite kelias kredito bendrovių įmones ir pasirinkite tą, kuri siūlo geriausias kredito sąlygas.

Atminkite, kad kreditoriai irgi žmonės. Gyvenime dažnai būna nenumatytų išlaidų, todėl jei jaučiate, kad negalėsite laiku sumokėti kredito įmokos, kalbėkite su savo kredito bendrove. Atsižvelgusi į jūsų keblią situaciją, ji gali pasiūlyti lanksčias kredito grąžinimo sąlygas,  atidėti įmokos terminą ar sumažinti jos dydį. Jokių būdu neimkite papildomo kredito, kad grąžintumėte jau turimą įsiskolinimą, nes pakliūsite į užburtą ratą, kai vienus kreditus keičia kiti greitieji kreditai.

Taigi, jei mokėsite taupyti, planuoti ir pasirinkti patikimą kredito bendrovę, akistata su finansiniais sunkumais jums negrasia.

 

(Perskaityta per mėnesį: 85, iš jų šiandien: 1.)