Finansai

„GREN LIETUVA“ TINKAMAI ĮGYVENDINO ĮSIPAREIGOJIMUS

Konkurencijos taryba šiandien pripažino, kad bendrovė „Gren Lietuva“ tinkamai įvykdė prisiimtus įsipareigojimus prieš sudarydama sandorį, kurio metu įsigijo 100 proc. įmonės „Šiluma miestams“ akcijų ir netiesiogiai per pastarąją perėmė dar 5 bendrovių kontrolę.

Tokią išvadą Konkurencijos tarybos ekspertai padarė išnagrinėję „Gren Lietuva“ atstovų pateiktą informaciją,  susijusią su įsipareigojimų įgyvendinimu. Gauti duomenys rodo, jog, vadovaujantis įsipareigojimais, „E energy invest“ įmonių grupei buvo perleistos bendrovės „Pramonės energija“ ir „Miesto energija“, kurios ir po sandorio įgyvendinimo toliau galės daryti efektyvų konkurencinį spaudimą kitoms rinkoje veikiančioms įmonėms.

Kaip numatyta įsipareigojimuose, „Gren Lietuva“ buvo leista įsigyti 100 proc. įmonės „Šiluma miestams“ akcijų bei netiesiogiai per ją perimti bendrovių – Kirtimų katilinė, Karlų katilinė, „Akmenės energija“, Šilo katilinė ir „Trakų energija“ – kontrolę tik po to, kai 100 proc. įmonių „Pramonės energija“ ir „Miesto energija“ akcijų bus perleistos bendrovei „E energy invest“ arba su ja susijusiems ūkio subjektams.

Šių metų kovo 30 d. Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją bendrovei „Gren Lietuva“ įsigyjant 100 proc. įmonės „Šiluma miestams“ akcijų ir netiesiogiai per pastarąją perimant dar 5 bendrovių kontrolę, prieš tai įgyvendinus pateiktus įsipareigojimus. Toks sprendimas priimtas siekiant užtikrinti, kad būtų išsaugota veiksminga konkurencija šilumos gamybos ne šildymo laikotarpiu (gegužės–rugsėjo mėn.) Klaipėdos miesto centrinės šilumos tiekimo sistemos rinkoje.

Pranešimą paskelbė: Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyrius, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)