Finansai

„Groupe Bruxelles Lambert“ pradeda išskirtines derybas dėl pasaulinės CRM-BPO lyderės „Webhelp“ grupės įsigijimo

Bendrovė „Groupe Bruxelles Lambert“ (GBL) šiandien paskelbė prisijungianti prie išskirtinių derybų dėl didžiosios dalies „Webhelp“ grupės akcijų įsigijimo. Derybose GBL dalyvauja kartu su grupės vadovybe bei steigėjais ir bendraakcininkais Olivier Duha ir Frédéricu Jousset, kurie po šių pokyčių ir toliau eitų vykdomųjų direktorių pareigas.

2000 m. įkurta „Webhelp“ yra viena pirmaujančių ryšio su klientais valdymo ir verslo procesų užsakomąsias paslaugas (CRM-BPO) teikiančių įmonių pasaulyje. 2015 m. įsigijusi įmonę KKR grupė paaugo dvigubai, o 2019 m. užsibrėžė pasiekti 1,5 mlrd. eurų apyvartą. 50 tūkst. „Webhelp“ darbuotojų daugiau nei 35 šalyse kuria inovatyvius sprendimus, apimančius konsultavimo paslaugas, technologinius ir omnikanalų apdorojimo sprendimus. Tai nuoseklaus išorinio augimo strategijos rezultatas. Ją GBL siekia išlaikyti ir paspartinti bendradarbiaudama su steigėjais ir vadovybe.

Jei šis sandoris pavyktų, GBL įsigytų didžiąją dalį bendrovės „Webhelp“, kurios vertė siekia 2,4 mlrd. eurų, akcijų. Tikimasi, kad teisiniai dokumentai bus pasirašyti iki rugpjūčio pradžios, gavus atitinkamus leidimus. Sandorį užbaigti tikimasi per 2019 m. ketvirtąjį ketvirtį.

„Labai džiaugiamės galimybe tapti O. Duha, F. Jousset ir likusios vadovybės partneriais, kad tęstume sėkmingą „Webhelp“ plėtrą ir paskatintume ją iš Europos čempionės tapti pasauline lydere. Šis sandoris atitinka GBL tikslą didinti poveikį privačiajam turtui“, – teigia GBL generalinis direktorius Ianas Gallienne.

„Esame dėkingi KKR už pastarųjų ketverių metų investicijas ir su pasitikėjimu pasitinkame GBL, kad kartu pradėtume naują augimo ir investicijų etapą. Vadovybė nusprendė dirbti su akcininku, žinomu savo ilgalaike parama tokioms tarptautinių ambicijų turinčioms įmonėms kaip „Webhelp“, – sako O. Duha ir F. Jousset.

„Didžiuojamės per pastaruosius ketverius metus turėję galimybę bendradarbiauti su Olivier Duha, Frédéricu Jousset ir visa „Webhelp“ vadovybės komanda, kartu kurdami vieną pirmaujančių BPO paslaugų teikėjų pasaulyje. Mums bendradarbiaujant „Webhelp“ savo pajamas padvigubino iki 1,5 mlrd. eurų, o darbuotojų visame pasaulyje išaugo nuo 30 iki daugiau nei 50 tūkstančių. Manome, kad įmonė užėmusi tvirtas, augimą garantuojančias pozicijas, tad linkime „Webhelp“ ir GBL sėkmės“, – teigia KKR direktorius Stanislas de Joussineau.

Daugiau informacijos:

Xavier Likin   

Vyriausiasis finansininkas   

Tel: +32 2 2 289 17 72 

xlikin@gbl.be

Sophie Gallaire                                                                            

Ryšių su investuotojais vadovė 

Tel: +32 2 2 289 17 70

sgallaire@gbl.be

Apie „Groupe Bruxelles Lambert

„Groupe Bruxelles Lambert“ (GBL) yra žinoma investicinė kontroliuojančioji bendrovė, į vertybinių popierių biržą įtraukta daugiau nei 60 metų. 2019 m. birželio pabaigoje jos orientacinė grynojo turto vertė siekė 19 mlrd., o rinkos kapitalizacija – 14 mlrd. eurų. GBL yra pirmaujanti investuotoja Europoje, orientuota į ilgalaikę vertę, remiama stabilios ir palaikančios šeimos akcininkų grupės. GBL savo komandoje stengiasi diversifikuotai išlaikyti aukšto lygio pasaulines įmones – savo sektorių lyderes, su kuriomis gali bendradarbiauti kurdama vertę kaip aktyvus ir profesionalus investuotojas. GBL siekia savo akcininkams pasiūlyti patrauklią grąžą, stabilius dividendus ir augantį grynąjį turtą.

GBL yra įtraukta į „Euronext Brussels“ (GBLB BB; ISIN kodas: BE0003797140) ir yra BEL20 indekso dalis.

Apie „Webhelp“

„Webhelp“ yra pasaulinė verslo procesų užsakomųjų paslaugų (BPO) įmonė, kurios specializacija – klientų patirties ir mokėjimų paslaugos, taip pat pardavimų ir rinkodaros paslaugos balso, socialiniais ir skaitmeniniais kanalais.

Įmonė turi daugiau nei 150 biurų ir 50 tūkst. darbuotojų 36 šalyse. Didžiausias įmonės dėmesys – inžinerinių procesų tobulinimas ir realūs bei ilgalaikiai klientų veiklos modelių pokyčiai, padedantys siekti finansinio pranašumo. Įmonė bendradarbiauja su tokiais pažangiausiais pasauliniais prekės ženklais kaip „Sky“, „Shop Direct“, „Bouygues“, „Direct Energie“, KPN, „Vodafone“, „La Redoute“, „Michael Kors“ ir „Valentino“.

Bendrovės būstinė yra Paryžiuje, jos pajamos per pastaruosius 4 metus išaugo daugiau nei 250 proc. Tai pasiekta investuojant į savo darbuotojus, jų darbo aplinką ir plėtojant analitinius bei darbinius įmonės gebėjimus, kad būtų kuriami tokie užsakomųjų paslaugų pasiūlymai, kurie sprendžia omnikanalų srities iššūkius.  Daugiau informacijos: www.webhelp.com 

Apie KKR 

KKR yra pasaulyje pirmaujanti investicinė įmonė, kartu su strateginiais rizikos draudimo fondus valdančiais partneriais valdanti įvairias alternatyvias turto klases, įskaitant privatųjį kapitalą, energetikos ir infrastruktūros objektus, nekilnojamąjį turtą ir kreditus. KKR siekia generuoti patrauklią grąžą investuotojams, tiksliai laikydamasi struktūruoto investavimo metodo, įdarbindama srities profesionalus ir su kitomis KKR grupės bendrovėmis skatindama augimą bei vertės kūrimą. KKR savo kapitalą investuoja kartu su fondo investuotojais, o finansinius sprendimus ir investavimo galimybes pristato per savo kapitalo rinkas. Nuorodos į KKR investicijas gali apimti jos remiamų fondų veiklą.

Papildoma informacija apie „KKR & Co. Inc“ (NYSE: KKR) www.kkr.com ir „Twitter“ @KKR_Co.

Pranešimą paskelbė: Vaiva Mockutė, UAB „INK agency“

(Perskaityta per mėnesį: 16, iš jų šiandien: 1.)