Finansai

SBA grupės Technologijų ir inovacijų parke įkasta laiko kapsulė ateities kartoms

Liepos 23-iąją iškilmingai paminėta SBA grupės Technologijų ir inovacijų parko statybos darbų pradžia – Klaipėdos rajono Gobergiškės kaime vyko simbolinės laiko kapsulės įkasimo ceremonija.

Ceremonijoje dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, vicemerės Audronė Balnionienė ir Violeta Riaukienė, mero patarėja Toma Tuzovaitė-Markūnienė, Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, jo pavaduotojai Rasa Petrauskienė ir Justas Ruškys, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Taip pat atvyko ir Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimą perdavė jo patarėja Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė.

„Nuoširdžiai džiaugiamės jūsų pasirinkimu savo verslą kurti Klaipėdos rajone. Tai yra ir didelė atsakomybė. Pasižadame, kad viską, ką jūs sakysite, girdėsime ir tikrai stengsimės padėti“, – kalbėjo Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. Jis SBA grupės atstovams padovanojo dobilų sėklų ir linkėjo jų įmaišyti sėjant veją. Meras neabejojo, kad tarp jų išaugs ir penkialapių dobilų, šiam verslui atnešiančių sėkmę.

Ateinančiomis investicijomis, vienijančiomis visą Klaipėdos kraštą, džiaugėsi ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

SBA grupės viceprezidentas Egidijus Valentinavčius informavo, kad Technologijų ir inovacijų parką ketinama vystyti trimis etapais. „Iš pradžių atsiras modernus specializuotas logistikos centras, į kurį planuojame investuoti 18 mln. eurų. Ilgai nelaukiant daromi ir kito etapo žingsniai. Jau pradėti pastato projektavimo darbai, užsakoma įranga baldų komponentų gamyklai, į kurią bus investuota dar 15 mln. eurų. Ji turi pradėti dirbti kitų metų rudenį“, – teigė Egidijus Valentinavčius.

Pasak SBA grupės viceprezidento, galutiniai štrichai parke bus sudėti trečio etapo metu, kurį žadama baigti iki 2027 metų. Visų etapų pabaigoje parko pastatų plotas sieks 160 tūkst. kvadratinių metrų. „Norisi, kad įkasdami šią simbolinę kapsulę įžiebtume kibirkštį židinio, apie kurį telksis tie, kas svajoja, tiki, ieško, kuria ir įgyvendina savo svajones. Tegul tai būna vienas pirmųjų, bet vienas iš daugelio tokių ateities židinių pačioje pažangiausioje, inovacijas kuriančioje pasaulio šalyje. Tokioje Lietuvoje, apie kurią mes svajojame, kokios tikimės ir dėl kurios dedame visas pastangas“, – kalbėjo Egidijus Valentinavčius.

Simbolinė laiko kapsulė buvo pristatyta dronu, o į žemę ją su laišku ateities kartoms įleido robotas.

Pranešimą paskelbė: Rita Rapalienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracija

(Perskaityta per mėnesį: 109, iš jų šiandien: 1.)