Vilniaus J. Jasinskio gatvės 14A namo gyventojai tapo konflikto, dėl kurio negali pilnai disponuoti savo turtu, įkaitais. Nuo abejotinos reputacijos verslininko Igorio Leontjevo neteisėtų veiksmų kenčiantis UAB „Transmedos projektai“ direktorius Juozas Pranckevičius teigia, kad yra reketuojamas, o šiuo konfliktu yra siekiama gauti finansinės naudos.
„Mūsų bendrovė 2017 metais Vilniuje įgyvendino nekilnojamo turto projektą, kurio vertė apie dešimt milijonų eurų. Buvo pastatytas gyvenamasis pastatas su komercinėmis patalpomis pirmame aukšte ir dviejų aukštų požemine automobilių stovėjimo aikštele. Pastato užbaigimo aktas gautas 2018 m. kovo 8 d. ir šimtaprocentinis pastato baigtumas įregistruotas Valstybiniame registrų centre. Visi butai parduoti, komercinės patalpos išnuomotos. UAB „Mano turtas“ savininkas Igoris Leontjevas, kurio administracinis pastatas adresu Pakalnės g. 9 stovi šalia daugiabučio namo, įregistravus užbaigtą pastatą, jo statybų teisėtumą be jokio pagrindo apskundė Vilniaus miesto apylinkės teismui. Šiai institucijai pilnai atmetus UAB „Mano turtas“ ieškinį kaip nepagrįstą, skundai nesiliovė. Tai verčia daryti išvadą, kad pagrindinis šių veiksmų tikslas – noras pasipelnyti naudojantis kaimyninio sklypo privilegija”, – teigia J. Pranckevičius.
Pasak J. Pranckevičiaus, Igoris Leontjevas ir toliau rašo skundus institucijoms, šmeižia įvairioms tarnyboms, nors jų teisės nepažeistos ir niekaip neapribotos. Tuo tarpu mes patiriame didžiulius finansinius nuostolius dėl bylinėjimosi, reputacijos ir nuolatinių trukdžių, stabdančių komercinę veiklą.
„Skaudžiausia, kad ši byla ir visa situacija tiesiogiai paveikė namo gyventojus. Jie tapo šios absurdiškos situacijos įkaitais. Žmonės, kurie nori parduoti butus, jų parduoti negali, nes pirkėjas šiam objektui negauna kredito dėl iškeltos bylos. Gyventojai negali pilnavertiškai disponuoti savo sąžiningai įgytu turtu, taip pažeidžiamos jų konstitucinės teisės į turtą. Susiklosčiusi situacija nepalanki ir valstybei: ji netenka mokesčių“, – apgailestauja J. Pranckevičius.
Jo manymu tai ir yra I. Leontjevo reketavimo taktika: pasitelkiant įvairias tarnybas ir institucijas siekti, kad situacija neišsispręstų ir turėtume įrodinėti, kad viskas teisėta ir jokių pažeidimų nėra. Negana to, ir per savo advokatą Saulių Avižą, ir susitikimų metu I. Leontjevas aiškiai leido suprasti, kad sumokėjus tam tikrą sumą pinigų, šis skundų karas baigtųsi.
„ Dėl to mes kreipėmės į prokuratūrą, policiją. Net parašėme raštą prezidentūrai. Tačiau visur atsakas vienas – patys tarpusavyje išsiaiškinkite, tai dviejų verslo subjektų konfliktas. Tačiau koks čia dviejų subjektų konfliktas, jei viena pusė naudojasi įvairiomis valstybinėmis institucijomis ir tarnybomis kenkiant kitai šaliai? Kur prokuratūros pareiga ginti viešą interesą? O kalbame ne apie vieną žmogų, o daugybę šio namo butų šeimininkų bei įmonės darbuotojų“ – pasipiktinęs J. Pranckevičius.
Kaip jam žinoma, UAB „Mano turtas” savininką Igorį Leontjevą tenkintų penkių šimtų tūkstančių eurų suma.
„Nesuprantu, kodėl mūsų valstybėje vis dar toleruojami tokie dalykai. Vieniems neaiškios reputacijos verslininkams su kriminaline praeitimi viskas leidžiama, kiti nesulaukia jokios pagalbos, nors sąžiningai moka mokesčius, kuria darbo vietas ar miesto gerovę. Jei mūsų įmonė būtų mažesnė arba jei būtų tik vienas projektas, mes jau seniai būtume bankrutavę. Ar taip mes turėtume kurti gerovės Lietuvą?“ – klausia Juozas Pranckevičius.
Pranešimą paskelbė: Artūras Povilaitis, WHITE HAUZ, MB