Finansai

„Huawei“: ryšio tinklai netaps saugesniais jei rinka bus apribota

Komentuoja Ricky Chen, „Huawei“ vadovas Baltijos šalyse:

Nors šiandien Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pritarė Elektroninių ryšių įstatymo ir Nacionaliniam saugumui svarbių objektų apsaugos įstatymo pakeitimams, bet tam, kad šie pasikeitimai įsigaliotų, sprendimą turi patvirtinti ir parlamentas bei Ekonomikos komitetas. Norime pabrėžti, kad ryšio tinklai netaps saugesniais jei rinka bus apribota, o tiekėjai bus šalimami be jokių įrodymų apie neteisėtą veiklą.

Toks svarbus sprendimas dėl planuojamų pakeitimų turėtų būti kruopščiai įvertintas ir priimtas tik po išsamių konsultacijų su atitinkamomis susijusiomis šalimis, įskaitant telekomunikacijų operatorius, pramonės įstaigas, tiekėjus ir kt. Todėl dabartinė situacija tuo pačiu yra ir testas Lietuvos teisėkūros sistemos patikimumui – ar bus atsižvelgta į kitų, inicijuotos įstatymo pataisos paveiktų šalių nuomonę, ar bus išvengta vienos iš šalių dominavimo priimant tokį svarbų sprendimą?

Esame pasaulyje pirmaujantis, patikimas ir labiausiai tikrinamas informacijos ir ryšių technologijų tiekėjas, turintis ne vieną ekspertų pripažintą saugumo sertifikatą. Todėl tikimės, kad mums pavyks užmegzti konstruktyvų dialogą su Lietuvos valdžios institucijomis. „Huawei“ jau 17 metų prisideda prie skaitmenizacijos skatinimo Lietuvoje, ir per šį laiką neturėjo nei vieno saugumo incidento – esame pasiryžę ir toliau dirbti tam, kad Lietuva išliktų konkurencinga diegiant naujos kartos skaitmeninius sprendimus Lietuvai.

Pranešimą paskelbė: Inga Petrauskaitė, UAB „INK agency“

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)