muzikantai
Paslaugos

Į ką atkreipti dėmesį renkantis muzikantus savo šventei?

Kokios gi linksmybės be trankios muzikos, verčiančios pakilti nuo balta mišraine apkrauto stalo ir šiek tiek pajudėti? Nesvarbu, kalbėtume apie apvalų jubiliejų švenčiančius garbingo amžiaus žmones ar jaunimą – muzikantai užima svarbią vietą planuojant bet kokio pobūdžio šventę. Gyvas garsas priduoda savotiško šarmo, aišku, pastarasis nebūtinai bus teigiamas: viskas priklauso nuo pasirinktų muzikantų. Pagrindinis uždavinys aiškus – išsirinkti gerus muzikantus: klausimas, kaip tai padaryti?

Duoną iš savo balso ar gebėjimo valdyti vieną ar kitą instrumentą pelnosi nemažai žmonių. Aišku, kaip ir apie kiekvienoje profesijoje, taip ir šiuo atveju yra geresnių bei blogesnių specialistų. Tiesa, muzikantai į  „gerus“ bei  „blogus“ dažniausiai skirstomi atsižvelgiant ne į ką kitą, o būtent į klientų pageidavimus: tai, kas priimtina jūsų draugams, jūsų atžvilgiu nebūtinai bus tinkama. Vadinasi, prieš rinkdamiesi muzikantus, visų pirma turite aiškiai žinoti savo poreikius. Jums reikalingas vienas muzikantas, o galbūt savo šventės vizijoje matote grupę, sudarytą iš kelių žmonių? Pirmenybę teikiate vokalui ar pageidaujate konkretaus muzikos instrumento? Kokį vaidmenį jūsų šventėje užims muzikantai: bus atsakingi vien už muzikinio fono palaikymą, o gal, pravesdami įvairius žaidimus, turės užimti ir svečius? Žinodami, ko jums reikia, lengviau „atsijosite“ tinkamiausius variantus.

Ne paslaptis, jog muzikantai – viena iš brangiausiai atrodančių eilučių šventės planavimo biudžete. Tiesa, konkreti suma priklauso nuo jūsų finansinių galimybių bei pageidavimų. Savaime suprantama, jog visuomenėje žinomi atlikėjai pageidaus gerokai didesnio atlygio nei pradedantieji, grupės dažniausiai kainuoja daugiau nei solistai ir panašiai. Rekomenduojama nusistatyti konkrečias „lubas“ ir į šias viršijančius muzikantus tiesiog nesidairyti: ne tik be reikalo nesigraušite dėl to, ko negalite turėti, bet ir galėsite skirti daugiau laiko paieškoms tų muzikantų, kurie jums yra įkandami. Prisiminkite, jog aukšta kaina ne visada reiškia kokybę.

Galiausiai pravartu prisiminti patarlę, jog geriau mokytis ne iš savų, bet iš svetimų klaidų. Tokios internetinės svetainės kaip Paslaugos.lt, kurių pagalba įvairių profesijų atstovai pristato save potencialiems klientams – viena iš galimybių susidaryti nuomonę apie tai, ar kažkuris muzikantas yra vertas dėmesio. Minėtoje svetainėje galite pamatyti darbų pavyzdžių (šiuo atveju tai yra įrašai iš renginių bei koncertų) bei pasidomėti buvusių klientų atsiliepimais apie suteiktą paslaugą.

(Perskaityta per mėnesį: 35, iš jų šiandien: 1.)