Finansai

Į naują būstinę išsikeliantis Medicinos bankas pardavė istorinį pastatą Vilniuje

Lietuvos kapitalo Medicinos bankas pardavė savo ilgametę centrinę būstinę Vilniuje, Pamėnkalnio gatvėje. Konsultuojant nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovei „Newsec“, daugiau kaip 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastato pardavimo sutartį Bankas pasirašė sausio 29 dieną.

Pirkėjui, kurio Bankas negali atskleisti dėl sutartinių įsipareigojimų, pastatas bus perduotas, kai bus įvykdytos sandorio užbaigimo sąlygos.

„Pamėnkalnio gatvėje esančiame pastate Medicinos bankas veikė nuo 1995 metų. Neabejotinai, šis pastatas yra svarbi mūsų istorijos ir tapatybės dalis, su juo mus sieja ir mūsų klientai. Visgi, besikeičiant miesto infrastruktūrai ir stipriai plečiantis centriniam verslo rajonui, norime atliepti mūsų darbuotojų bei klientų poreikius, įsikuriant moderniame pastate, arčiau verslo pulso. Priėmėme sprendimą keisti būstinę ir pasirinkome verslo centrą „Artery“ dešiniajame Neries krante. Tuo tarpu istoriniu mūsų Banko pastatu pasirūpins jo naujieji savininkai“, – sako Medicinos banko Administracijos vadovas Marius Arlauskas.

„Newsec“ tarpininkavimo grupės Lietuvoje vadovė Jurgita Ragaišė teigia, jog nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos zonoje įsikūrusi Medicinos banko būstinė yra išskirtinis statinys, kuriam greitai pavyko rasti pirkėją.

„Šiam objektui pirkėją rasti pavyko per palyginus labai trumpą laiką – nuo pirmosios platinimo dienos praėjo vos 5 mėnesiai, įskaitant ir vangų vasaros periodą. Tai tik įrodo, jog net ir sulėtėjusioje nekilnojamojo turto rinkoje, išskirtiniams objektams pirkėjas visuomet yra“, – sako „Newsec“ tarpininkavimo grupės Lietuvoje vadovė Jurgita Ragaišė.

Iki pat persikėlimo į naująją būstinę Medicinos bankas toliau dirbs ir įprastu režimu klientus aptarnaus Pamėnkalnio gatvėje, todėl pokyčiai klientų aptarnavimui įtakos neturės. Persikėlus į naujas patalpas, klientams bus suteikiamos tos pačios paslaugos, o darbo laikas taip pat nesikeis.

Keturių aukštų Medicinos banko pastato Tauro kalno papėdėje, Pamėnkalnio gatvėje (netoli Gedimino prospekto ir Lukiškių aikštės) plotas sudaro 2,3 tūkst. kvadratinių metrų. Jis pastatytas 1940-aisiais, renovuotas – 2013 metais.

Šalia Medicinos banko būstinės šiuo metu tvarkoma susisiekimo infrastruktūra, iš esmės atnaujinamos automobilių stovėjimo aikštelės.

Pasak M. Arlausko, 2024 metų pradžioje Medicinos bankas ir Vilniaus klientų aptarnavimo centras persikels į verslo bei bankų rajoną Konstitucijos prospekte – žinomo JAV architekto Danielio Libeskindo suprojektuotą verslo centrą „Artery“.

1,8 tūkst. kvadratinių metrų ploto patalpų nuomos sutartį Medicinos bankas šiemet balandį pasirašė su „Artery“ verslo centro plėtotoja investicijų bendrove „Lords LB Asset Management“.

Medicinos bankas pirmajame „Artery“ verslo centro aukšte įrengs 400 kvadratinių metrų ploto Banko klientų aptarnavimo centrą, o ketvirtame aukšte Banko darbuotojams bus skirtas modernus 1,4 tūkst. kvadratinių metrų ploto biuras.

Bankas pirmadienį taip pat pranešė ir apie kitus pokyčius – po Nepriklausomybės atkūrimo įkurtas ir daugiau kaip tris dešimtmečius dirbantis Medicinos bankas keičia savo pavadinimą ir nuo vasario 1 dienos taps Urbo banku.

Pranešimą paskelbė: Tadas Vaitelė, UAB „Idea Prima”

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)