Finansai

Ieškoma Registrų centro vadovo

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė konkursą pagrindinio nacionalinių duomenų tvarkytojo – VĮ Registrų centro – generalinio direktoriaus pareigoms. Pretendentų paraiškų eiti Registrų centro vadovo pareigas laukiama iki balandžio 11 dienos imtinai. 

„Ieškome profesionalų, galinčių vadovauti didžiulei – net 1600 darbuotojų visoje Lietuvoje turinčiai – strateginei šalies įmonei, kurioje gimsta pagrindinės valstybės informacinės sistemos ir registrai. Duomenys yra modernios ir pažangios valstybės ir visuomenės pagrindas, tad būsimo vadovo laukia užduotis vesti įmonę į atvirų duomenų rinką: atverti kuo daugiau duomenų ir kartu užtikrinti visokeriopą jų saugumą. Tai didžiausias prioritetas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

„Vadovui keliame trejopo pobūdžio tikslus. Pirma – ūkiškumas, optimalus organizacijos finansinių srautų valdymas bei sklandus prisiimtų įsipareigojimų ir projektų įgyvendinimas. Antra – orientacija į klientų aptarnavimo kokybę – tiek elektroninėje, tiek fizinėje erdvėje. Jau skaitmenizuotų paslaugų teikimą irgi reikia tobulinti, taip pat kurti naujas, nuo kitų valstybės skaitmenizavimo procesų ir tikslų neatsietas paslaugas. Trečias vadovui keliamas tikslas – organizacijos stiprinimas tiek nacionalinėje, tiek tarptautinėje erdvėje. Registrų centras unikalus savo paslaugų platumu ir siūlomais produktais ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu. Tikimės, kad naujasis vadovas toliau vykdys ambicingą talentų pritraukimo politiką, tęs sklandžias bendradarbiavimo su kitomis viešojo sektoriaus įstaigomis tradicijas sprendžiant įvairius uždavinius, o netrukus galėsime savo patirtimi pasidalinti ir su pasauliu“, – teigė ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė. 

Tarp kandidatams keliamų reikalavimų – turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, bent penkerių metų vadovaujamo darbo patirtį per pastaruosius 10 metų, turėti darbo patirties vienoje iš šių sričių: IT, skaitmenizavimo, finansų ir rizikų valdymo, įmonės veiklos strategijos formavimo ir jos įgyvendinimo, mokėti anglų kalbą B2 lygiu. Visi reikalavimai kandidatams ir pareigybės aprašymas skelbiami Valstybės tarnybos portale

Registrų centras jau 25 metus tvarko pagrindinius nacionalinius registrus ir informacines sistemas, kuriose kaupiami svarbiausi duomenys apie šalies gyventojus, verslą ir nekilnojamąjį turtą. Šiuo metu jis prižiūri 10 valstybinės reikšmės registrų ir apie 20 informacinių sistemų. Įmonė visoje Lietuvoje turi 50 fizinių padalinių, kuriuose kasdien apsilanko apie  2,5 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)