Mokomės, baigiame mokyklą, universitetą, ateina laikas pradėti kitą suaugusio žmogaus gyvenimo etapą – dirbti ir užsidirbti pragyvenimui. Darbo paieškos – ilgas, sudėtingas procesas, ypač jei darbo rinkoje esate tik vidutiniokas, konkurencija didelė, o reikalavimus keliate didelius. Tiek ir atlyginimui, tiek ir būsimam darbdaviui, darbo sąlygos. Šiais laikais jau nieko keisto, kai trokštamo darbo paieškos trunka metus ir daugiau. Laukti, žinoma, verta, tik reikia išgyventi ir laukimo fazėje.
Turbūt geriausia pradėti siekti karjeros dar studijų laikais. Dirbti studijuojant magistre – visiškai įprastas dalykas. Jei neišeina susirasti darbo ne pilnai darbo dienai, o visai nepakanka laiko, verta rimtai pagalvoti ir apie praktiką. Investuoti keli mėnesiai į darbinės patirties auginimą nors ir be atlygio po metų ar kitų gali atnešti milžiniškus dividendus. Tad neapmokamos praktikos vengti tikrai nereikia, žinoma, jei tik nepavyksta gauti norimo darbo nors ir žemose pareigose.
Praktikos studijų laikais turėjimas darbo rinkoje jau gerokai jus pakelia tarp kitų darbo ieškančiųjų. Ne paslaptis, kad daugelis tik baigę studijas susimąsto, kaip dabar įsidarbinti, tad šiokia tokia patirtis jau leidžia aplenkti nemažą dalį likimo draugų. Ar likimo konkurentų. Žinoma, sėkmingiausias variantas – pradėti dirbti norimo įmonėje dar studijų laikais, kad ir nepilną darbo dieną, o štai iškart po studijų jau turėti taip trokštamą darbo vietą srityje, kurią jau išmanysite ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.
Koks kitas būdas susirasti darbą? Darbo skelbimai yra bene populiariausia, ką naudoja daugelis. Kasdien peržiūrėti kalnus naujus skelbimų internete ir į dominančias sritis siųsti savo gyvenimo aprašymą. Tuomet belieka laukti ir tikėtis, kad jums atrašys. Ne paslaptis, kad taip reikia įdėti tikrai daug laiko, ir tikimybė būti pakviestam iš ties nėra didelė. Nes vėlgi – tokiu būdu naudojasi didžioji dalis bedarbių, tad darbo paieškos darbo skelbimuose nors ir logiškas būdas, tačiau mažai konkurencingas.
Ką daryti? Žymiai geriau yra susirasti jus dominančias įmones, pasidomėti jų veikla ir kreiptis tiesiai į jas, visai nesvarbu, ieško jie tuo metu darbuotojų ar ne. Atėjus ne tik palikti savo gyvenimo aprašymą, bet ir gyvai prisistatyti, pasiūlyti, ką būtent jūs galite padaryti, kad įmonė dirbtų pelningiau, kodėl jūs esate jiems reikalingas, kokioje būtent srityje šioje įmonėje save įsivaizduojate. Galbūt jums pasakys, kad jie darbuotojų šiuo metu neieško, tačiau atsilaisvinus kokiai darbo vietai, didelė tikimybė, kad pakvies į pokalbį būtent jus, o ne patys darbdaviai puls pildyti darbo skelbimų portalų internete.