Finansai,  Ne į temą,  Paslaugos

Individualios veiklos registravimas yra itin paprastas

saskaita fakturaYra nemažai mitų, kuriuose teigiama, kad paprasti žmonės negali užsiimti verslu ar savarankiška veikla nemokant didelių mokesčių, bet situacija yra tokia, kad savarankišką veiklą pradėti yra ganėtinai paprasta, o svarbiausia – didžiulių mokesčių čia nėra, tuo labiau, kad jie mokami nuo gaunamo pelno. Visi dirbantys pagal individualią veiklą gali patvirtinti, kad Lietuvoje yra puikios sąlygos savarankiškos veiklos vykdymui, nes dabar ją įregistruoti galima net neišėjus iš namų – internetu galima pateikti registracijos formą. Paprasčiausiai, po registravimo reikia vesti paskaitą ir mokėti mokesčius nustatyta tvarka. Tam reikalinga sąskaita faktūra bei apskaitos žurnalas t.y. sąskaitos išrašomos visiems klientams.

Įdomiausia tai, kad ne visi asmeny supranta ką reiškia savarankiška veikla, todėl kai kurie prie išlaidų priskiria ir ne tai ką reikėtų. Pavyzdžiui, kai kurie mano, kad greita paskola internetu gali būti laikoma individualios veiklos išlaidomis, bet taip nėra. Galima išlaidomis laikyti nebent tuos pirkinius ar paslaugas, kurie buvo įsigyti už kreditoriaus paskolintus pinigus. Internete mokesčių inspekcija skelbia leidžiamų atskaitymų sąrašą, tad prieš pradedant veiklą, būtinai pasidomėkite ką galima laikyti išlaidomis, jog paskui nebūtų problemų.

Taip pat reikia paminėti, kad kai kuriems asmenims yra suteikta ir netikslinga informacija dėl mokesčių mokėjimo. Pavyzdžiui, studentai ar jau dirbantys pagal darbo sutartį mano, kad jiems nereikia mokėti privalomo sveikatos draudimo. Jiems šį mokestį reikia mokėti, bet jiems taikomas kitas tarifas – jie moka ne kas mėnesį, o kartą per metus ar kitą pasirinktą laikotarpį. Tarifas tokiems asmenims – 9 procentai nuo pusės pelno.

Mokesčius jūs galite mokėti kaip jums patogiau, todėl negalvokite, kad turite mokėti tik kartą per metus. Jūs galite juos mokėti kad ir kas mėnesį, nes šitaip bus geriau jeigu pirksite vėliau kažką išsimokėtinai – SODROS duomenų bazėse iškart matysis jūsų gaunamos pajamos.

Būtina akcentuoti, kad visa apskaita turi būti pildoma tvarkingai, bet tai nereiškia, kad visus apskaitos dokumentų šablonus jūs turite pirkti – viską tiesiog galite atsispausdinti, nes yra viešai pateikiamos ir formos.

(Perskaityta per mėnesį: 65, iš jų šiandien: 1.)