Namai

Interjero gudrybės pakeliančios nekilnojamo turto vertę

Du vienodo išplanavimo butai tame pačiame daugiabutyje gali būti parduoti už skirtingą kainą. Tai lemia ne tik parduodančio šeimininko ar agento iškalba, tačiau ir buto interjeras. Suremontuotas, apgalvotai išplanuotas butas vertas daug daugiau. O jei dar pasitelkiamos kelios gudrybės praplečiančios erdvę, sukuriančių ir jaukių namų įspūdį, tuomet jo vertė kyla kaip ant mielių. Tad jei planuojate remontuoti butą, o mintyse kirba mintis jį kiek vėliau parduoti, tuomet prisiminkite šias paprastas gudrybes, dėl kurių jūsų nekilnojamas turtas taps tik brangesniu.

interjeras

Butas neturi suspausti į rėmus

Erdvus būstas daug patrauklesnis nei siauras ir suspaustas. Vienas iš būdų praplėsti kambario ribas – veidrodžiai. Persistengti nereikia, tačiau subtiliai į interjerą įkomponuoti veidrodžiai išties daro stebuklus. Štai pavyzdžiui, svetainėje pakabintas horizontalus ilgas ir siauras veidrodis iškart paaukština lubas ir praplečia sienas. Veidrodžiai išties geras sprendimas prieškambaryje, kuris paprastai yra nedidelis ir negaunantis natūralios dienos šviesos. Jei prieškambaryje yrengiama spinta stumdomomis durimis, veidrodinės durys yra pats geriausias sprendimas neužgriozdinantis erdvės. Kabinant veidrodį atkreipkite dėmesį kas jame atsispindės. Jei jame atsispindi gražūs daiktai, tuomet ir visas vaizdas bus gražesnis.

interjeras3

Dar vienas būdas padidinti erdvę, naudoti tapetus su subtiliais dryžiais. Vertikalios linijos interjere puikiai paaukština erdvę. Horizontalios – „praplatina“ sienas. Renkantis tapetus taip pat svarbu žinoti, kad smulkūs ornamentai erdvę vizualiai didina, o stambūs – mažina.

Norint, kad būstas atrodytų erdvesnis, reiktų rinktis lengvesnių konstrukcijų mažesnius baldus, kad jie neužgriozdintų kambario. Jei visas akcentas kambaryje yra į masyvius baldus, o praeiti tarp sofos ir fotelio įmanoma tik šonu, tuomet tai nėra gerai. Minimalistiniai baldai palieka daugiau laisvos erdvės, atrodo, jog kambaryje yra kuo kvėpuoti, o tuo pačiu pirkėjui tai yra ženklas, jog šis NT yra vertas savo kainos.

Saulėtas ir šviesus būstas atrodo prabangiau

Jei įėjus į butą vidury baltos dienos norisi įsijungti šviesą, reiškia kažkas negerai. Tamsus interjeras sukuriantis rūsio įspūdį visai nenuteikia maloniai ir nekuria prabangaus būsto įvaizdžio. Visų pirma reikia pradėti nuo langų – ar jie įleidžia pakankamai šviesos? Kartais tereikia nuvalyti langų stiklus, išmesti senas sunkias užuolaidas ir pakeisti jas į šviesias ir plonas užuolaidas, roletus ar markizes. Nežinant ką pasirinkti, specialistai visada padės. Tamsumas iš namų pašalina ir šviesios sienos, tad reiktų rinktis šviesesnių atspalvių dažus ar tapetus.

Patarimais dalinosi Nekilnojamasturtas.lt specialistai

(Perskaityta per mėnesį: 317, iš jų šiandien: 1.)