daugiabučio priežiūra
Namai,  Paslaugos

Ką profesionali daugiabučio priežiūra duoda gyventojams

daugiabučio priežiūraDidmiestyje daugiabučiuose gyvena didesnė dalis gyventojų. Kaimo vietovėse ir nedideliuose miesteliuose tai nėra labai svarbu, tačiau didžiuosiuose miestuose daugiabučiai yra atskiras pasaulis. Kiekvienas daugiabutis turi savo girtuoklį, davatką, chuliganus, linksmuolius, paskalų nešiotojus. Tai lyg nedidelis kaimas, sukištas į vieną namą. Skirtumas tik tas, kad gyventojai tokiame name užsisklendžia savyje ir dažnai nepažįsta kaimynų vardais, tik iš matymo. Kaime visi visus pažįsta ir dažnai bendrauja, o mieste tokio gero papročio nelabai yra.

Ką tokiai mini-bendruomenei gali duoti profesionali daugiabučio priežiūra?

Lygybę. Tai viena iš svarbiausių priežiūros dalių. Profesionalūs administratoriai neišskiria kurio nors vieno gyventojo ar kelių gyventojų. Jų interesai nėra svarbesni už kitų. Taip galima išvengti nelygybės ir korupcijos apraiškų, kas yra labai dažnai pasitaikanti problema namų bendrijose, kuri pirmininkas linkęs bendrauti su vienais, o konfrontuoti su kitais gyventojais.

Demokratiją. Norite kažką pakeisti? Būkite malonūs – pasirašykite visi. Ne kartą yra tekę atidaryti duris namą prižiūrinčios bendrovės atstovui, atsakyti į kelis klausimus ir pasirašyti. Tokia demokratijos forma labai priimtina. Nereikia gaišti laiko visuotiniuose susirinkimuose, kurie baigiasi garsiais pažadais, dar garsesniais pašūkavimais ir krūva neišspręstų klausimų. Daugiabučio priežiūra to negali sau leisti, nes nukentės gyventojai, ne ją prižiūrinti įmonė.

Prievolę laiku susimokėti mokesčius. Tai stabilumas, prie kurio žmogus pripranta. Jis žino, kad iki 25 mėnesio dienos jis privalo apmokėti sąskaitas ir tai daro. Kai yra bendrija, kai kas gali nuspręsti laiku nemokėti – ką jie padarys? Namo administravimas yra mokama paslauga, todėl piktybinio nemokėjimo atveju niekas iš prižiūrėtojų galvos sau nekvaršina – tai tegul daro antstoliai. O su jais nebepajuokausi…

Skubią pagalbą. Jei kas nutinka per šventes, kurių metu žmonės išsivažinėja, kas tvarko problemą? Kai daugiabutyje bendrija, tai daro pirmininkas. Kas nutinka, jei jis išvykęs ir telefonu neatsiliepia? Chaosas! Profesionali daugiabučio priežiūra pasiekiama visa parą. Kažkas budi, kad sureaguotų į tokias skubias problemas ir pagalbos šauksmus. Šio straipsnio autoriui asmeniškai teko įsitikinti tokio aptarnavimo kokybe, kai sausio 1 dieną 7 valandą ryto laiptinę užliejo karštas vanduo…

Atsakomybę už savo veiksmus. Jei vienas iš kaimynų šiukšlina kieme, už valymą moka visi. Kartais tai perauga vos ne į raganų medžioklę, tačiau tai kol kas efektyviausia sudrausminimo priemonė. Kodėl kiti namo gyventojai turi mokėti už vieno žmogaus išmėtytas šiukšles, sulaužytą domofono mechanizmą, ar išdaužtą laiptinės langą?

 

 

(Perskaityta per mėnesį: 62, iš jų šiandien: 1.)