paskolos
Finansai,  Paslaugos,  Verslas

Ką reikia žinoti apie paskolų išdavimą Lietuvoje?

Internetu pinigus skolinasi daugelis gyventojų, tačiau tai nereiškia, kad visiems yra pateikiamas tas pats teigiamas atsakymas. Štai, paskolos dirbantiems užsienyje gali būti neišduodamos dėl gyvenamosios vietos adreso. Kredito bendrovės nenori skolinti pinigų užsienyje gyvenantiems lietuviams. Aišku, tai nėra vienintelė priežastis kodėl kai kuriems asmenims kreditai neišduodami. Nors šios finansinės paslaugos dabar yra ypač patrauklios, jos siūlomos toli gražu ne visiems. Kreditoriai pabrėžia savo reklaminėse kampanijose, kad pinigus skolina tik tiems, kurie gauna pajamas bei neturi pradelstų skolų. Pateiktus paraišką, sprendimas dėl finansavimo priimamas atsižvelgiant dar ir į kitas sąlygas, kurios neminėtos iš anksto.

Kreditą internetu gauti norintys asmenys turi atitikti ne vieną reikalavimą. Šiuo metu jų yra daugybė, o svarbiausia – jie apibrėžiami ne tik įstatymuose. Dauguma paskolų bendrovių turi savo vidinę tvarką. Pagal ją nustatomas asmens kreditingumas ir ne tik. Pavyzdžiui, ta vidinė tvarka gali numatyti koks yra reikalaujamas kliento amžius. Jeigu įstatymai leidžia gauti paskolas tik nuo 18 metų, tai kai kurie kreditoriai šią ribą pakelia netgi iki 20 metų.

Norintiems gauti paskolą sėkmingai ir nesugaištant daug laiko, patiems reikėtų atidžiau žiūrėti kokie duomenys yra suvedami paraiškoje. Paskolos išdavimo laikas pailgėja tuomet, jeigu kliento nurodytuose duomenys pasitaiko klaidų. Įprastai kreditoriai prašo, kad tie duomenys būtų pakoreguoti, bet pasitaiko atvejų, kad dėl esamų klaidų, paraiškos tiesiog atmetamos. Tad, norintiems išvengti nesklandumų, reikia kruopščiai patikrinti savo pateiktus duomenis, kad nebūtų privelta jokių klaidų.

Klabant apie įstatymų reikalavimus, taip pat svarbu akcentuoti, kad paskolų bendrovės neturi teisės daryti išimčių dėl pajamų gavimo reikalavimo. Nesvarbu ar tai būtų kreditai be užstato ar su juo. Jeigu asmuo neturi pajamų šaltinio, tuomet jis negali gauti vartojimo paskolos. Jeigu ji bus išduota, tai būtų vadinama neatsakingu skolinimu. Vargu ar klientui už tai kas nors nutiktų, bet štai kreditorius tikrai pasigailėtų skolinęs pinigus. Jam būtų skiriama didelė bauda ir įspėjimas. Tokias baudas skiria Lietuvos banko priežiūros institucija.

Galvojantiems skolinimąsi internetu, naudinga būtų labiau įsigilinti į tvarką, nes tokiu būdu bus lengviau išvengti laiko gaišimo.

(Perskaityta per mėnesį: 29, iš jų šiandien: 1.)