Namai

Ką rinktis – metalinį dūmtraukį ar plytinį kaminą?

Kuo pasikliauti – senais patikimais metodais ar naujomis technologijomis? Šis klausimas yra labai dažnas visose srityse ir niekaip neduoda ramybės specialistams. Nauji technologiniai pasiekimai bei inovacijos įtakoją kiekvieną mūsų gyvenimo sritį, todėl ne staigmena, kad taip pat užkabino ir šildymo sritį. Tačiau kaip žinoti, kada senosios technologijos atlieka darbą geriau, o kada jau joms laikas pasitraukti? Kaip žinoti ką rinktis – metalinį dūmtraukį ar plytinį kaminą?

Plytinis kaminas

Nepaisant to, kokį kaminą pasirinksite, svarbiausia yra tai, kad jis tiktų prie jūsų šildymo sistemos. Jeigu jūsų krosnis arba katilas yra modernūs ir kokybiški, o perkant pasirinkote mažesnę kamino kaina turintį produktą, tai keliate grėsmę ne tik savo šildymo sistemai, bet ir gyventojų gyvybei, nes prastas kaminas gali neatlaikyti aukštos temperatūros ir išsilydyti, sukelti gaisrą. Jeigu nesuderinsite šildimo sistemos irenginių, tai jūsų šildymas bus pavojingas ir neekomomiškas.

Nepaisant daugybės pliusų, metaliniai dūmtraukiai turi savo ydų, kurios gali priversti susimąstyti. Prasta metalo kokybė taip pat gali sukelti didžiulę grėsmę. Kadangi daug dūmtraukių yra pagaminami prastose įmonėse, kur nėra atliekami kokybės testai, ir nėra atsižvelgiama į tinkamą metalo storį, rūšį ir šilumos išlaikymą. Taip pat dažnai į Lietuvą yra atvežami dūmtraukiai iš pietų Europos šalių, kur nors gamybos kokybė gali būti aukšta, medžiagos nebus pritaikytos atšiauresniam, nuolat besikeičiančiam Lietuvos klimatui, todėl pirkti tokį dūmtraukį taip pat nėra protinga. Pagamintas iš plono metalo dūmtraukis gali žaibiškai greitai susidevėti, nes jis bus daug mažiau atsparus temperatūros kaitai, dėl to pigus ir nekokybiškas dūmtraukis netarnaus ilgiau kelių metų. Kadangi plono metalo dūmtraukis yra trapokas, valydami net pačiu geriausiu šepečiu galite pridaryti žalos. Dėl šių priežasčių tokių kaminų valimui dažniausiai yra naudojamos įvairios cheminės medžiagos, tačiau jos neišvalys dūmtraukio taip nepriekaištingai, kaip mechaninis valymas šepečiu.

Taip pat žinokite, kad pigūs, prasti dūmtraukiai yra labai nesaugūs. Kadangi juos sunku valyti, juose lengviau kaupiasi smalkės, kurios pamažu virs derva. Ji yra labai degi ir jai degant kamina temperatūra gali labai pakilti, ko prastas kaminas dėl plono metalo nesugebės atlaikyti ir išsilydys.

Pasak profesionalų, geriausi yra mišrūs kaminai. Metalinį dūmtraukį įmontavus mūrinio kamino viduje pamatysite daugybę pliusų. Metalinio kamino dalis bus apsaugota nuo kondensato ir kitų, neigiamų aplinkos poveikių, kurie turie neigiamą įtaką šildymo sistemai. Mūrinė kamino dalis užtikrins dūmtraukio ilgaamžiškumą ir kokybę, todėl jei įsigysite tokį kaminą, tai džiaugsitės jo kokybe ir ekonomiškumu ne vieną dešimtmetį. Taip pat nepamirškite, kad sudeginamas kuras taip pat turi didelę įtaką kamino amžiui. Jei deginsite ekologišką kurą užtikrinsite, kad jūsų dūmtraukis jums tarnaus ilgiau ir tuo pačiu rūpinsitės planetos gerove.

(Perskaityta per mėnesį: 42, iš jų šiandien: 1.)