Telefonu priedai
Technologijos

Kaip išmanieji telefonai pakeitė mūsų gyvenimą

Prieš pasirodant išmaniesiems telefonams gyvenimas atrodė gerokai lėtesnis ir mažiau įtemptas. Tačiau kita vertus, kai apie visą tai geriau pagalvojame, taip pat tenka pripažinti, kad išmanieji telefonai mūsų gyvenimą pavertė ir gerokai paprastesniu. Todėl įdomu iš arčiau pažvelgti į tai, kaip išmanieji telefonai pakeitė mūsų gyvenimą.

Lengvas kelionės krypties nustatymas

Anuomet norėdami nukakti į tam tikrą mums svarbią vietą turėdavome kelionės kryptį išsiaiškinti naudodamiesi fiziniu žemėlapiu arba į pagalbą pasitelkdami stacionariuose kompiuteriuose veikusias žemėlapių programas. Tačiau net ir turint žemėlapį kartais tekdavo susidurti su įvairiais nepatogumais, kadangi telefonuose nebuvo GPS, galinčio sekti mūsų maršrutą. Tuo tarpu šiandien išmanieji telefonai mums gali parodyti labai tikslią kelionės kryptį ir užtikrinti, kad mes niekuomet nepasimestume.

Nuotraukų darymas

Šiomis dienomis kiekviename išmaniajame telefone yra integruoti labai aukštos kokybės fotoaparatai ir kameros, kurios suteikia galimybę vartotojams padaryti ypač kokybiškas ir didžiule raiška pasižyminčias nuotraukas – nepaisant to, ar būtų kalbama apie portretus, ar apie kraštovaizdžius. Skaitmeniniai fotoaparatai ir kameros išmaniuosiuose telefonuose vartotojams suteikė neribotą laisvę bet kuriuo metu įamžinti jiems svarbias akimirkas.

Dalinimasis nuotraukomis

Anksčiau norėdami pasidalinti savo padarytomis nuotraukomis su savo draugais ar artimaisiais turėdavome padaryti fizinio formato nuotraukų kopijas. Žinoma, tai reikalaudavo laiko, pastangų ir pinigų. Tuo tarpu dabar vos kelių mygtukų paspaudimu savo išmaniojo telefono pagalba galime akimirksniu padarytas nuotraukas persiųsti bet kuriam mums svarbiam žmogui ar tiesiog nuotraukomis pasidalinti socialiniuose tinkluose.

Naujų pažinčių užmezgimas

Išmanieji telefonai labai reikšmingai pakeitė ir naujų pažinčių užmezgimo būdus. Anksčiau žmonės dažniausiai susipažindavo vakarėliuose, klubuose, baruose ar kitose panašaus pobūdžio pramogų vietose. Tačiau šiandien išmaniųjų telefonų vartotojai gali naudotis įvairiomis pažinčių užmezgimui skirtomis mobiliosiomis programėlėmis, kurios sutaupo daugybę laiko ir palengvina šį procesą.

Savo įvaizdžio keitimas

Ar kas nors anuomet būtų galėjęs pagalvoti, kad telefonas galėtų būti ne tik praktiškas technologinis prietaisas, padedantis susisiekti, tačiau taip pat ir labai svarbi mūsų įvaizdžio detalė? Taip, šiandien išmanieji telefonai yra ir puikūs aksesuarai, kurie gali papildyti mūsų kasdienį stilių. Tereikia pažvelgti, kokiu didžiuliu asortimentu pasižymi išmaniųjų telefonų dėklai internetu, kad taptų aišku, kaip lengvai ir greitai savo išmaniojo telefono išvaizdą mes galime pritaikyti prie savo asmeninio įvaizdžio.

Darbas nuotoliniu būdu

Dabar daugelį darbų mes galime atlikti nuotoliniu būdu – tam labai veiksmingai gelbsti ne tik nešiojamieji kompiuteriai, tačiau ir mūsų naudojami išmanieji telefonai. Tai suteikia gerokai didesnę laisvę ir daug didesnį mobilumą, kadangi išmaniuosiuose telefonuose mes galime naudotis įvairiomis populiariausiomis programomis.

Internetinė bankininkystė

Vietoje to, kad prireikus apmokėti tam tikras sąskaitas ar atlikti kitus piniginius pervedimus mes kaskart keliautume į fizinį banką, šiandien galime pasinaudoti savo išmaniuoju telefonu ir internetinės bankininkystės pagalba visas šias užduotis atlikti vos kelių mygtukų paspaudimu.

Apmokėjimas už prekes ir paslaugas

Išmanieji telefonai šiandien tapo ir veiksmingomis apmokėjimui naudojamomis priemonėmis. Dabar už prekes ar paslaugas mes galime atsiskaityti ne tik savo turimais grynaisiais pinigais ar banko kortelėmis, tačiau ir išmaniuoju telefonu. Tai labai greita, patogu ir saugu.

Nuolatinis informacijos srautas

Išmaniųjų telefonų pagalba mes galime visuomet būti informuoti. Gyvename ne tik moderniųjų technologijų, tačiau ir informacijos pertekliaus amžiuje. Tai reiškia, kad tai, kas pasirodė prieš valandą, jau yra vadinama pasenusiomis naujienomis. Todėl išmanieji telefonai, kurių vartotojai nepaleidžia iš savo rankų, suteikia jiems galimybę visuomet laiku gauti pačią naujausią informaciją.

(Perskaityta per mėnesį: 9, iš jų šiandien: 1.)