Vaikiškos lovos pasirinkimas yra svarbi užduotis nepriklausomai nuo to ar vaikui tik metukai ar jau vienuolika. Augančiam vaikui svarbu ne tik patogumas, tačiau ir stilius, vaikas turi norėti būti savo kambaryje ir miegoti savo lovoje. Tad pasirinkimas negali būti atmestinis.
Šiame straipsnyje aptarsime kelis pagrindinius punktus, į kuriuos svarbu atsižvelgti renkantis vaikišką lovą.
Lova turi būti saugi
Visi esame nors kartą gyvenime iškritę iš lovos. Ypač būdami vaikai. Tai nėra malonus jausmas, dažniausiai lydimas nubrozdintų kelių ir guzo kaktoje. Todėl svarbu, ypač patiems mažiausiems, rinktis saugias lovas. Tokias, kurios turėtų lovos apsaugas, turėklus, sieneles ar kitas priemones saugančias nuo iškritimo. Tai itin svarbu, nes mažieji lovoje kuičiasi, sukinėjasi ir dažnai apsisuka 180 laipsnių kampu bent kelis kartus per visą naktį.
Augant šios apsaugos tampa mažiau aktualios, tad jei renkatės jau ūgtelėjusiam vaikui ir planuojate, jog lovą norite turėti bent kelis metus, verta rinktis su lengvai nuimamomis apsaugomis.
Ne per didelis lovos aukštis
Vaikiškos lovos paprastai yra mažesnes ir žemesnės, tačiau renkantis vis tiek svarbu atkreipti dėmesį į lovos aukštį ir išsirinkti tinkamiausią savo vaikui.
Mažiems vaikams skirtos lovelės būna apie 25 cm aukščio. Taip vaikas gali atsigulti į lovą be suaugusiųjų pagalbos. Prisiminkite, jog svarbu ugdyti savarankiškumą, todėl nepirkite lovos „ant išaugimo“ tuo tarpu paskirdami metus laiko vaiko įkėlimui į lovą ir guldymui kiekvieną vakarą. Vėliau gali būti sunku atprasti nuo šios rutinos.
45 cm aukščio lovos skirtos jau ūgtelėjusiems vaikams bei suaugusiems. Beje, atkreipkite dėmesį į „augančias“ lovas, kurių dalys gali būti reguliuojamo aukščio – taip lova auga kartu su vaiku ir yra patogi bet kokio ūgio ir amžiaus vaikams.
Platesnė lova
Kuo didesnis lovos plotis – tuo geriau. Vaikai greitai auga ir daiktai greitai tampa per maži bei nepatogūs. Lygiai tas pats gali atsitikti ir su lova, jei ji bus per maža – vaikas per porą metų ją išaugs. Žinoma, siauresnės lovos gali pasirodyti pigesnės dabartiniu laikotarpiu, tačiau tai reikš, jog po kelių metų ją reikės keisti. Tuo tarpu pasirinkus kokybišką, bet platesnę vaikišką lovą, jos keisti nereiks iki paauglystės. Tad tai ekonomiškesnis variantas.
Ir galiausai – miegas yra svarbus augančiam organizmui. Tad lova, ant kurios bus praleista daugiau nei trečdalis paros, privalo būti kokybiška, patogi ir tinkanti vaikui. Rinkitės atsakingai!