Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kaip gauti tik geriausius pažymius

Pratybos

PratybosMokykla ir mokslas joje, deja, vis dar didžia dalimi remiasi tik į pažymių. Pagal pažymius sprendžiama apie mokinių gabumą, pagal tai jie gali rinktis profilius vėlesnėse klasėse, laikyti egzaminus ir jau pagal pastarųjų rezultatus stoti į aukštąsias mokyklas. Pažymiai neretai yra ir puiki valiuta jau mokinio šeimoje – už dešimtukus vaikai gauna įvairius paskatinimus, keliones, gal net dviratį, tuo tarpu blogi pažymiai gali reikšti namų areštą ar net dar ką nors nesmagesnio, kaip kompiuterio ar telefono konfiskavimas. Tad nieko keisto, jog būtent pažymiai mokiniams labiausiai rūpi. O štai geri pratybų atsakymai ir laiku atliktos jų užduotis – vienas lengviausių būdų užsidirbti gerų balų.

Pratybų sprendimas mokytojų ir už švietimą atsakingų politikų akyse yra labai prasmingas dalykas – jis padeda mokiniams prisiminti bei įsisąmoninti vadovėlyje pateiktą medžiagą, sugebėti ją perteikti kitais žodžiais, suprasti pačių užduočių sudarymo logiką bei geriau nujausti, kokio pobūdžio klausimai jo gali laukti jau baigiamajame abitūros egzamine. Mokiniai, savo ruožtu, dažnai pildyti pratybas tiesiog tingi, nemato prasmės. Jų tėvai mato dideles išlaidas, susijusias šūsnimi būtinų pirkti pratybų. Yra daug skeptikų, kurie supranta, jog namuose sprendžiamos pratybos paprastai yra tiesiog nusirašomos iš įvairių internetinių portalų, kurių tikrai netrūksta. Tai ypač dominuoja jaunesnėse klasėse, pavyzdžiui pratybų atsakymai 8 klasei yra viena populiaresnių su pratybų atsakymais susijusių užklausų interneto paieškos sistemoje. Tai natūralu – kuo vyresni mokiniai, tuo sąmoningiau suvokia mokslo naudą ir toks sukčiavimas jiems nebetenka prasmės. Jie orientuojasi į egzaminų rezultatus, kur paieška niekas neleis naudotis.

Tačiau jaunesniems mokiniams geri pratybų atsakymai ir su tuo susiję pažymiai tiesiog būtini. Ne paslaptis, jog retas aštuntokas dar suvokia mokslo naudą ir svarbą ir gali sąmoningai norėti žinoti pats, o ne džiaugtis dar vienu dešimtuku. Juolab, kad tas dešimtukas dažnai reiškia smagų savaitgalį vandens parke ar dešimtinę eurais. Tokiu atveju sukčiavimai pilnai pateisinami mokinio galvoje. Kita vertus, tą puikiai supranta ir mokytojai, vis dažniau pratybų sprendimą organizuodami klasėje pamokos metu, o ne kaip namų darbus. Dažnai tai būna tikras šokas mokiniams, visiškai nepratusiems pratybų atsakymų ieškoti tiesiog vadovėlyje, o ne internete. Kita vertus, įsigudrina jie ir čia – peržiūri atsakymus iš anksto ir klasėje jau būna pasiruošę. O tai – netgi labai geras būdas mokytis, jie net ik išmoksta atsakymus, bet dar ir turi juos pasikartoti jau įrašydami į pratybas pamokos metu. Tokiu metu laimi ir vaiko protas, ir jo gerų pažymių balansas. tad vienareikšmiškai teigi, jog internete esantys pratybų atsakymai yra blogai, tikrai negalima.

(Perskaityta per mėnesį: 69, iš jų šiandien: 1.)