Namai

Kaip paruošti lauko baseiną žiemai?

Kiekvienas artėjantis rugsėjis negailestingai primena, kad metas atsisveikinti su vasara, atostogomis, lietuviška jūra ir pramogomis vandens telkiniuose. Lauko baseinai – taip pat ne išimtis, o juos dar ir būtina paruošti „žiemos miegui“.

Visiškai nesvarbu, koks baseinas yra jūsų kieme – karkasiniai baseinai, plastikiniai baseinai, betoniniai ar surenkami baseinai – visi jie reikalauja paruošimo žiemai. Ne paslaptis, kad tai atrodo specialių žinių reikalaujantis procesas, kuris dažnai daugiausiai klausimų kelia lauko baseinų „naujokams“. Paruošti baseiną žiemai galite dviem būdais – į pagalbą pasitelkę šios srities profesionalus arba patys.

Jeigu nusprendėte tai padaryti patys, turėtumėte žinoti keletą labai svarbių dalykų. Taigi, vienas iš jų – lauko baseinas žiemos metu negali būti tuščias, nepalikite jo visiškai be vandens. Ir tai viena iš dažniausiai daromų klaidų, kurios vėliau kainuoja itin brangiai. Tiesa, prieš išleidžiant vandenį, baseiną reikia išvalyti, o visą sistemą būtina dezinfekuoti. Geriausia padaryti stipraus poveikio, vadinamąjį „chloro šoką“.

Atlikus dezinfekciją, vandens lygis lauko baseine turi būti sumažintas žemiau jame esančio skimerio (vandens surinktuvo) ir vandens purkštukų. To nepadarius, susidaręs ledas gali sugadinti šiuos komponentus. Į vandenį rekomenduojama įpilti žiemos konservavimo skysčio. Tačiau vandenį visiškai būtina pašalinti iš lauke esančios sistemos vamzdelių, vandens siurblio, filtro bei šildytuvo, jeigu toks yra.

Kam reikalingas vanduo baseine? Esant tuščiam baseinui, kintanti temperatūra ir šaltis paprastai deformuoja baseino korpusą arba pažeidžia viduje esančią hidroizoliacinę dangą. O įrenginiuose priešingai – palikus vandenį vamzdynuose, besiplėsdamas ledas gali juos pažeisti, todėl vanduo turi būti pašalintas. Būtent dėl šios priežasties, iš baseino reikalinga demontuoti povandeninius šviestuvus, nes šąlant ledas neretai juos suskaldo. Taip pat reikalinga iš baseino iškelti kopėtėles, pagalvėles ir visus kitus papildomus, jame esančius masažinius ar kitus, komponentus.

Panašu, kad didžiausias darbas atliktas, bet tai dar ne viskas! Pasirūpinus baseino vandeniu ir valymu, rekomenduojama vandenyje įrengti apsaugines plūdes. Galima naudoti ir didesnės talpos butelius su smėlio užpildu, dalinai juos panardinant. Jie neleidžia ledui plėstis į baseino šonus ir padeda išvengti korpuso deformavimo.

(Perskaityta per mėnesį: 233, iš jų šiandien: 1.)