elektrine
Namai,  Technologijos

Saulės energijai ateitis – šviesi

1. Per pastarąjį dešimtmetį saulės energijos kaina smarkiai sumažėjo.

2. Naujosios technologijos žada dar labiau padidinti efektyvumą ir sumažinti sąnaudas.

3. Saulės energija netrukus bus neprilygstama, lyginant su iškastiniu kuru.

Saulės energija per dešimtmetį stipriai pasistūmėjo į priekį. 2010 m. Pasaulinė rinka buvo maža ir labai priklausoma nuo subsidijų sistemų tokiose šalyse kaip Vokietija ir Italija. Šiais metais visame pasaulyje buvo įdiegta daugiau nei 115 gigavatų (GW) saulės energijos, tai yra daugiau nei visos kitos technologijos kartu sudėjus. Tai taip pat sumažėjo išlaidos, ypač saulėtuose regionuose, kur saulės energija tapo pigiausia naujos elektros energijos forma.

Ateinančiais metais tobulėjančios technologijos užtikrins, kad saulės energija taps dar pigesnė. Ekspertai mano, kad iki 2030 m. Saulė taps svarbiausiu energijos šaltiniu gaminant elektrą didžiojoje pasaulio dalyje. Tai taip pat turės teigiamą poveikį aplinkai ir klimato pokyčiams.

Saulės energijos pramonė turi labai aiškius išlaidų mažinimo planus, pagal kuriuos saulės energijos sąnaudos turėtų sumažėti perpus iki 2030 m. Jau imtasi priemonių didesnio efektyvumo moduliams, kurie gali generuoti 1,5 karto daugiau energijos nei esami. Technologija, vadinama tandeminiais silicio elementais. Tai turės didelį poveikį ateityje. Be to, bus gaminamos naujovės, kurios leis sumažinti kaštus, gaminant saulės elementus, tokių medžiagų kaip sidabras ir silicis (kuris yra vienas iš pagrindinių komponentų saulės moduliams gaminti), taip pat naujoves, tokias kaip bifacialiniai moduliai, kurie leidžia plokštėms fiksuoti saulės energiją iš abiejų pusių.

Kita svarbi žinia yra susijusi su tuo, kaip geriausiai integruoti saulės energiją į mūsų namus, verslą ir elektros sistemas. Tai reiškia geresnę galios elektroniką ir didesnį pigių skaitmeninių technologijų naudojimą.

Šioje lentelėje galime matyti 2030-2050m. Prognozuojamą saulės elektrinių augimą pasaulyje.

grafikas

šaltinis: Irena

Tai reiškia, kad daugelyje pasaulio šalių, saulės energija pasieks suvienodintas energijos sąnaudas, lyginant su iškastiniu kuru. Atsižvelgiant į tai, kad saulės energiją taps dar papraščiau ir greičiau įdiegti, ši technologija bus naudojama nuo mažų įrenginių, tokių kaip laikrodis, tiek miestų infrastrtuktūrai. Tai turėtų reikšti, tik vieną – ateitis saulės energijai nusimato šviesi.

https://energobalt.lt

(Perskaityta per mėnesį: 45, iš jų šiandien: 1.)