lauko baseinai
Namai

Kaip pasirinkti įrangą baseino vandens šildymui?

Dar prieš kelis dešimtmečius galėjai manyti, kad baseinas namų kieme – labai prašmatnus reikalas. Tačiau šiandien situacija visiškai pasikeitusi, o lauko baseinai tyvuliuoja daugelio žmonių namų kieme.

Kol vieni artėjant šaltajam sezonui ruošia savo baseiną žiemos miegui, kiti ieško galimybių vandens malonumais naudotis ir žiemą. Čia iškyla du patys svarbiausi klausimai – kokie yra baseino vandens šildymo būdai ir kokią įrangą pasirinkti.

Pasirenkant baseino vandens šildymo būdą, būtina atsižvelgti į baseino dydį bei jo naudojimo ypatumus. Šildymo būdo pasirinkimą taip pat įtakoti gali ir vandens temperatūros poreikis, kadangi nuo to priklausys, kuris įrenginys efektyviausiai tai užtikrins.

Priklausomai nuo baseino paskirties ir auditorijos, vandens temperatūros poreikis yra skirtingas:

  • aktyviai veiklai, plaukimui ar sportui pakanka palaikyti 22-24 °C;
  • vaikams būtina ne mažesnė 28-32 °C;
  • vyresnio amžiaus žmonėms ar pasimėgavimui vandenyje – apie 26-29 °C.

Taigi, pagrindiniai baseinų šildymo būdai yra keturi:

  • elektriniais šildytuvais;
  • saulės baterijomis;
  • šilumos siurbliais;
  • nuo namų šildymo sistemos įrenginių.

Elektriniai šildytuvai

Tai vienas iš paprasčiausių ir pigiausių baseinų šildymo įrenginių, tačiau labiau tinkantis nedidelio tūrio baseinams. Jie yra kompaktiški, neužima daug vietos ir patikimi.

Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį, kad lauko baseinai pasižymi labai dideliais šilumos nuostoliais, todėl elektros energijos sąnaudos yra gana didelės. Tai sąlygoja nemažus tokio šildymo kaštus.

Saulės baterijos

Tai pats saugiausias ir, nors jo įrengimas pasižymi gan aukšta kaina, ekonomiškiausias vandens šildymo būdas. Juos paprasta valdyti, o jų priežiūra praktiškai nereikalauja jokių išlaidų.

Saulės kolektorius geriausia naudoti vietovėse, kuriose baseinas stovi saulėtoje vietoje. Esant tokioms aplinkybėms šis prietaisas labai greitai sušildys net ir didelį baseiną, tačiau esant debesuotumui, jo šilumos perdavimo koeficientas mažėja.

Šilumos siurbliai

Šie įrenginiai baseinams pradėti taikyti dar gana neseniai, tačiau pasižymi didele galia ir greitu vandens pašildymu. Šilumos siurbliai, kaip ir saulės kolektoriai, naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius, todėl taip pat yra ekologiški ir ekonomiški. Jų efektyvumas priklauso nuo skirtumo tarp šilumos šaltinio ir šildomo vandens temperatūros – kuo mažesnis skirtumas, tuo didesnis efektyvumas.

(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)