Namai

Naujovės, mėgstantiems dėliones

Dėlionės yra populiarios jau ne vieną dešimtmetį, ką lemia ne tik jų pramoginis faktorius, bet ir teikiama nauda kiekvieno tuo užsiimančio žmogaus smegenims. Ir visgi, jos nebūtų tokios populiarios jei ne keletas naujų jų rūšių, pastaruoju metu sparčiai populiarėjančių visame pasaulyje.

3D dėlionės
3D puzlės – sparčiai populiarėjanti nauja dėlionių rūšis, metanti gerokai didesnį iššūkį šių prekių mėgėjams, lyginant su įprastomis dėlionėmis. Taip yra dėl to, nes 3D tipo prekės verčia mąstyti ne be dvimatėje, o trimatėje erdvėje, kas nors ir yra gerokai sudėtingiau, bet tuo pačiu ir kur kas įdomiau. Būtent dėl viso to tokio tipo perkamumas per pastaruosius keletą metų pakilo ne vienu šimtu procentų. Taip, nemenku minusu kalbant apie 3D dėlionių pirkimą tampa faktas, jog jų kainos yra gerokai didesnės už įprastų dėlionių įkainius, todėl tai nėra pats geriausias pasirinkimas kiekvieną išleidžiamą eurą priverstiems skaičiuoti žmonėms. Visgi, jei kalbėsime apie tuos, kurie turi bent šiek tiek atliekamų eurų – juos skirti būtent tokio tipo dėlionėms yra tikrai verta tiek dėl pramogos, tiek ir dėl saviugdos.

Dėlionių kambariai
Puzlių kambariai – pakankamai neseniai atsiradusi pramoga, iš esmės gyvuojanti tik pastaruosius keletą metų. Ir nors nuo jos populiarėjimo pradžios praėjo išties nedaug laiko, jau dabar ši pramoga išsiskiria išskirtiniu populiarumo augimo tempu daugelyje pasaulio šalių, įskaitant ir Lietuvą. Puzlių kambariai – tai specialiai paruoštas dėlionių ruožas, kurio įveikimui žmogus ar žmonių grupė dažniausiai yra patalpinami konkrečioje patalpoje, iš kurios gali išeiti tik dėlionių pagalba išsiaiškinę kaip tai būtų galima padaryti. Ir nors galbūt teoriškai tai neskamba kaip labai entuziazmą uždeganti pramoga, realybėje ją išbandyti yra patartina kiekvienam, kadangi ji suteikia galimybę tiek išbandyti savo protinius sugebėjimus sprendžiant įvairias įdomias originalias dėliones, tiek ir praleisti smagų bei įdomų laiką kartu su savo draugų kolektyvu, per paruoštą užduočių ruožą kapstantis bendromis pastangomis, kas puikiai atspindi tai, dėl ko išbandyti šią pramogą artimiausiu metu turėtų kiekvienas save gerbiantis dėlionių entuziastas.

Jūsų vaikui jau greitai sukaks vieneri metai ir norite padaryti jam ypatingą dovaną? Dovanos vaikams gali būti pasirenkamos iš daugybės pasiūlymų, kadangi dabar žaislų industrija yra labai didelė ir įvairių skirtingų žaislų galite rasti tiek realiose parduotuvėse, tiek apsilankę internete.

Taip smagu stebėti vienerių metų vaiką, kuris taip sparčiai tobulėja – dar visai neseniai vaikščiojo nedrąsiai ir labai atsargiai, o dabar jau pasitikėdamas savimi vaikšto ir gali net gi nubėgti ne tokį ir mažą atstumą. Taip pat galite pastebėti ir pokyčius jo kalboje – anksčiau galėdavęs pasakyti vos vieną ar du žodžius, vaikas pamažu išmoksta vis daugiau ir daugiau, o tokio amžiaus vaikas jau gali pasakyti virš 50 žodžių.
Žaislai turėtų skatinti mąstyti, kurti, lavinti rankutes

Taigi, tokio amžiaus vaikui labai svarbu gauti tokių žaidimų, kurių pagalba jis galėtų mąstyti, statyti, kurti. Pavyzdžiui, labai padėtų LEGO arba rinkinukas, iš kurio galima pastatyti miestą. Aišku, taip pat niekada nenuvils klasikinės kaladėlės – jos padeda ne tik lavinti vaizduotę, tačiau taip pat ir mokytis skaičiuoti, skaityti ir suprasti naujus žodžius.

Vienerių metų amžiaus vaikui taip pat svarbus judrumas, kadangi patys matote, kaip vis užtikrinčiau vaikas vaikšto ir bėgioja ir bando suprasti savo fizinį kūną. Vadinasi, galite nupirkti jam kamuoliukų, kuriuos būtų galima mėtyti, taip pat ir keturračių dviratukų, su kuriais būtų galima saugiai ir linksmai važinėtis ne tik namie, bet ir lauke.

Vaikai tokiame amžiuje vis dažniau reaguoja, kai su jais yra kalbama, todėl labai svarbu nupirkti tokių žaisliukų, kurie daug kalba – kad vaikas galėtų ir su jais pabendrauti ir lavinti savo kalbos padargus. Taigi, pasidairykite daug triukšmo ir garso skleidžiančiais pliušiniais žaisliukais.

O kur dovanos vaikams yra pigiausios? Mūsų nuomone, dabar pigiausiai žaisliukus galite įsigyti internetu – čia yra nemažai lietuviškų internetinių parduotuvių, kurios siūlo pačius įvairiausius žaislus ir daugelį iš jų parduoda su akcija. Jūs taip pat galite užsisakyti nemokamą pristatymą į namus, o pats užsakymo procesas trunka vos porą minučių, todėl tai itin patogu.

(Perskaityta per mėnesį: 82, iš jų šiandien: 1.)