Sunu veisles
Namai

Šunų veislės ir jų įvairovė

Šiandien skirtingos sunu veisles skaičiuojamos ne dešimtis, o šimtais – ir kasmet jų vis daugėja. Tai visiškai nestebinanti tendencija, kadangi šunys išsivystė iš vilkų dar prieš 15000 metų, tuomet, kai žmonės ėmė juos kerkti ir veisti. Greičiausiai nerastumėte nei vienos kitos gyvūnų rūšies, kuriai priklausančių individų išvaizda galėtų būti tokia skirtinga.

Skirtingose pasaulio šalyse paplitusios šunų veislės yra labai skirtingos. Pakanka palyginti dvi veisles – čihuahua ir vokiečių dogą. Tai puikus pavyzdys, kokia skirtinga kompleksija ir išvaizda gali pasižymėti įvairios šunų veislės.

Kodėl svarbu tinkamai pasirinkti šuns veislę?

Nepaisant to, kad skiriasi šunų forma, dydis ir bendra išvaizda, jie taip pat pasižymi labai skirtingais įgūdžiais, temperamentu ir charakteriu. Tai yra įtakota per ištisus šimtmečius žmonių taikytų veisimo metodikų. Be to, labai skiriasi ir jų atsparumas įvairioms ligoms, todėl kiekviena šunų veislė gali būti daugiau ar mažiau atspari tam tikrai šunims būdingai ligai. Visi šie veiksniai turėtų turėti labai reikšmingos įtakos jūsų būsimam sprendimui.

Kelios įprastos ir bendrinės šunų veislių skirstymo kategorijos:

Puikus kompanionas – šio tipo šuo nėra išveistas būti darbiniu. Jis gali būti puikus jūsų ir jūsų šeimos narių draugas. Nors iš tiesų beveik kiekvienos veislės šunys gali būti puikiais kompanionais, įprastai priimta, kad mažesni šunys kur kas labiau atitinka šią kategoriją. Atsižvelgiant į tai, kad nemaža dalis mažesnių šunų yra išvesti būtent šiam tikslui.

Populiarūs šios kategorijos šunų pasirinkimai: nykštukiniai špicai, čihuahua ir pekinai.

Sarginis šuo – šunų veislės, kurios yra priskiriamos šiai kategorijai, yra išimtinai išveistos atlikti sarginio šuns vaidmenį – saugant nuo įsibrovėlių (tiek žmonių, tiek ir laukinių gyvūnų). Būtina atminti, kad šunys stebėtojai įprastai apie įsibrovėlius praneša lojimu. Tuo tarpu šunys, kurie yra skirti sargavimui, labai dažnai imasi puolimo.

Puikiai daugeliui žinomos tokios šunų veislės yra vokiečių aviganis, dobermanas, amerikiečių buldogas ir bulmastifas.

Medžioklinis šuo – šiai kategorijai priklausantys šunys yra pasitelkiami medžioklėje.

Populiarios veislės – anglų kokerspanielis, vipetas, auksaspalvis retriveris, biglis ir škotų terjeras.

Aukšto intelekto šunys – šios kategorijos šunų veislės yra skirtos įvairiems gelbėjimo darbams, avių ir galvijų priežiūrai ir kt. Tokie šunys labai lengvai dresuojami ir efektyviai vykdo balso komandas.

Kelios šiai kategorijai priskiriamų šunų veislės – borderkolis, valų korgis kardiganas ir flamandų buvje.

Kaip matote, šunų veislių yra labai įvairių, todėl prieš įsigyjant naują šeimos draugą, atlikite kruopštų tyrimą ir atsižvelkite į savo dabartinę situaciją bei galimybes.

(Perskaityta per mėnesį: 460, iš jų šiandien: 1.)