Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Medinių laiptų pliusai ir minusai

Laiptai

Besistatantiems savo namus, vienu iš rimtesnių iššūkių tampa laiptų būstui parinkimas ir jų instaliacija. Reikia pasirinkti ne vien dizainą, tačiau ir laiptų medžiagą. Dažniausiai laiptams gaminti yra naudojamas medis, tačiau kokie yra tokio pasirinkimo pliusai ir minusai?

Pliusai

Vienas iš didžiausių medinių laiptų pranašumų, lyginant juos su laiptais iš kitų medžiagų, yra puiki išvaizda. Naudojant kitas medžiagas, pavyzdžiui, betoną dengtą kilimu, jūs tikrai neišgausite tokios elegantiškos išvaizdos, kaip pasirinkus apdirbtą medieną.

Kitas medinių laiptų pliusas yra jų ilgaamžiškumas. Laiptai dažniausiai yra viena iš tų vietų, kuria namuose yra praeinama dažniausiai. Todėl jums reikia kažko, kas galėtų išlaikyti ne tik didžiulį srautą, bet ir nenusidėvėtų. Jei jūs naudosite kilimą ant laiptų, jis nusidėvės labai greitai – tuo tarpu mediniai laiptai atrodys kaip nauji net po kelių metų.

Trečiasis medinių laiptų pliusas yra tas, kad juos labai paprasta valyti. Mediniams laiptams tiks standartinis valiklis, kuris lengvai nuvalys purvu apsinešusius laiptus. Mediniai laiptai taip pat yra puikus pasirinkimas alergiškiems žmonėms – medis nepritraukia alergenų ir dulkių, todėl tai geresnis pasirinkimas nei laiptai su kilimu.

Minusai

Nors pliusai yra tikrai didžiuliai, prieš pasirinkdami medinius laiptus turėtumėte žinoti ir apie keletą trūkumų. Didžiausias iš jų yra kaina. Kokybiškų medinių laiptų kainos dažniausiai yra aukštos, tačiau tai yra natūralu, atsižvelgiant į visus aukščiau išvardintus pliusus.

Kitas medinių laiptų trūkumas – tai jų kietumas. Žinoma, kritimų ir panašių nelaimingų atsitikimų pasitaiko itin retai, tačiau kristi ant medinių laiptų yra kur kas skaudžiau nei ant laiptų dengtų kilimu. Taip pat mediniai laiptai yra šiek tiek slidesni už kito tipo laiptus, todėl jei lipate laiptais dėvėdami vien kojines, reikia būti šiek tiek atsargesniems. Tačiau šios problemos yra išsprendžiamos įtaisius turėklus ir panašius inžinerinius elementus.

Apibendrinant reikėtų pastebėti, kad mediniai laiptai yra daugeliu atvejų geresnis pasirinkimas. Tačiau kiekvienas būstas yra individualus, todėl prieš priimant sprendimą yra patartina pasitarti su interjero dizaineriu, kuris puikiai išmano visus tokių laiptų instaliacijos ir naudojimo niuansus.

(Perskaityta per mėnesį: 154, iš jų šiandien: 1.)