Namai,  Pirkiniai

Pagal kokius kriterijus rinktis svetainės grindis?

Svetainė – namų erdvė, kurioje virte verda šeimos gyvenimas. Pastarąjį dešimtmetį itin madinga tapo svetaines sujungti su virtuvėmis, valgomaisiais, tad vienoje didžiulėje bendroje patalpoje ir gaminame maistą, ir pietaujame, ir rengiame vakarėlius bei jaukius pasisėdėjimus su draugais. Visa tai reikia įvertinti kuriant svetainės interjerą, parenkant tam tikras medžiagas luboms, sienoms ir grindims.

Grindys tampa vienu iš kambario akcentų – tai tarsi baltas popieriaus lapas, ant kurio piešiama: iš pirmo žvilgsnio nematomas ir nesvarbus, tačiau jei būtų kitos spalvos, ir piešinys būtų kitoks. Svetainės grindys – tai visuma, sujungianti sienas, baldus, įvairius interjero aksesuarus ir visą namų aplinką. Todėl parenkant grindis reikia atsižvelgti į jų funkcionalumą bei estetiką, nesvarbu, ar tai parketlentės, laminatas ar paprastos plytelės.

Taigi ką reikėtų įvertinti prieš pasirenkant grindis?

Patvarumas. Svetainėje bus daug vaikštoma, tad grindys šioje patalpose nusidėvės greičiau. Turėkite tai omenyje, jei jus domina natūralios medienos grindys arba laminatas. Jei priežiūra negąsdina – pirmyn. Jeigu estetika mažiau svarbi, rinkitės linoleumą, plyteles ar laminuotas grindis.

Saugumas. Įvertinkite, kiek grindys saugios. Įvairios poliruotos, marmurinės, plytelėmis klotos grindys gali būti labai slidžios, ypač išsiliejus skysčiams, todėl omenyje turėkite ir šį aspektą. Bene saugiausios minkštos kilimais dengtos grindys.

Poveikis organizmui ir sveikatai. Grindys gali turėti neigiamos įtakos sveikatai. Pavyzdžiui, kai kurios nebrangios grindų dangos gali būti pagamintos naudojant aitriai kvepiančius klijus, įvairius chemikalus, kurie kenkia žmonių sveikatai ar aplinkai. Todėl gyvenamosios patalpoms geriau rinktis netoksiškas, ekologiškas grindų dangas. Pavyzdžiui, labai tiks iš natūralios medienos pagamintos parketlentės.

Ar nesate alergiškas? Dažnai žmonės į grindų dangą nėra pasirengę daug investuoti, nes žino, kad ant grindų nuguls kilimas. Tačiau jei renkatės kilimą, turėkite omenyje, kad ant jo gausiau kaupsis nešvarumai, dulkės – visa tai sunkiau pašalinti, lyginant su įprastų grindų plovimu ir šlavimu. Jei renkatės kilimus, įsitikinkite, kad neturite alergijos dulkėms ar dulkių erkutėms. Iš kilimų bus sunku pašalinti dėmes – atsiminkite ir tai.

Priežiūra. Iš pastarojo punkto išplaukia ir grindų priežiūra. Tad rekomenduojame rinktis lengvai valomas, atsparias įbrėžimams grindis. Anot ekspertų, paprastesne priežiūra pasižymi šviesios grindys – neva ant tamsių grindų geriau matyti išdžiūvęs purvas, tačiau ant šviesių grindų dar geriau matosi bet kokie nešvarumai, įskaitant ir sausą purvą. Taigi mes rekomenduojame rinktis vidutinio tamsumo neutralaus atspalvio – maskuojančią grindų dangą.

(Perskaityta per mėnesį: 88, iš jų šiandien: 1.)