kolonėlės
Namai,  Pirkiniai

Kokios kolonėlės tinkamos namuose?

Kiekvienas muzikos mylėtojas namuose turi vienokią ar kitokią audio aparatūrą. Be muzikos grotuvo, pagrindinė audio aparatūros dalis yra garso kolonėlės. Šiame straipsnyje apžvelgsime populiariausių kolonėlių namams rūšis ir jų savybes.

  • Lentyninės kolonėlės

Šios kolonėlės vienos iš dažniausiai naudojamų namuose. Jos gali būti jungiamos prie muzikinių centrų, komplektuojamos su namų kino sistemomis ar kitomis kolonėlėmis. Šios kolonėlės pasižymi geru skambesiu, tačiau jos maksimaliai neatkuria žemųjų dažnių. Dėl šios savybės lentyninės kolonėlės labiau tinkamos nedidelio ploto patalpose.

  • Grindinės kolonėlės

Šias kolonėles renkasi norintys kokybiško, sodraus ir švaraus garso. Dėl didesnio korpuso grindinės kolonėlės puikiai atkuria tiek aukštus, tiek žemus dažnius. Didesnis garso lygis ir jau minėti privalumai garantuoja aukštą garso kokybę net ir didelio ploto patalpose.

  • Įmontuojamos kolonėlės

Šios kolonėlės puikiai tiks tiems, kam aktualiau patalpos interjeras, o ne garso kokybė. Pagrindinis jų privalumas yra galimybė jas įmontuoti sienose, lubose ar kitose namų erdvėse. Garso kokybė priklauso nuo gamintojo bei kolonėlės techninių parametrų, tačiau bet kuriuo atveju jų skleidžiamas garsas nebus toks sodrus ir aiškus kaip tarkime grindinių kolonėlių garsas.

  • Žemų dažnių kolonėlės

Šias kolonėles renkasi muzikos gerbėjai, vertinantys garso kokybę. Šios kolonėlės maksimaliai atkuria net ir žemiausių dažnių garsus. Gali būti komplektuojamos su muzikiniais centrais, namų kino sistemomis. Verta žinoti, kad norint efektingo rezultato, renkantis žemo dažnio kolonėlę būtina įvertinti kitos toje pačioje patalpoje naudojamos  audio aparatūros parametrus bei namų plotą, kuriame ji bus naudojama.

Aptarėme dažniausiai namuose naudojamas garso kolonėles. Kolonėlių rūšį rinkitės atsižvelgiant į savo poreikius, namų plotą ir galimybes. Audio aparatūros rinkoje galima rasti puikių kainos ir kokybės santykio variantų.

(Perskaityta per mėnesį: 32, iš jų šiandien: 1.)