Rekuperatoriu filtrai
Namai

Kaip savo namuose išspręsti padidėjusios drėgmės lygio klausimą

Pastaruoju metu jūsų namuose reikšmingai padidėjo drėgmės lygis? Tai sukelia jums įvairias kvėpavimo takų problemas, nulemia pelėsio atsiradimą namuose ir jo greitesnį plitimą? Tiesą sakant, problemų, kurias gali sukelti didesnė patalpose vyraujanti drėgmė, yra daugybė. Todėl tokiais atvejais būtina išspręsti keletą labai svarbių klausimų, apie kuriuos verta pakalbėti šiek tiek plačiau.

Rekuperacinė vėdinimo sistema

Visų pirma, jei jūsų namuose yra padidėjęs drėgmės lygis, jums reikėtų pagalvoti apie rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimą. Be abejo, kai kurie žmonės gali apsieiti ir su drėgmės surinkėju, tačiau paprastai tokiais atvejais drėgmės lygis būna pakankamai neaukštas. Tuo tarpu, jei problema yra gerokai didesnė ir įsisenijusi, drėgmės surinkėjo nepakanka. Kaip bebūtų, nereikia pamiršti, kad pastarojo prietaiso atveju nėra eliminuojama būtinybė kasdien vėdinti patalpas plačiai atvėrus langus. Taigi, jei norima veiksmingesnių priemonių, akivaizdu, kad nereikia ignoruoti rekuperacinio vėdinimo teikiamų privalumų.

Jei savo namuose įsirengsite kokybišką rekuperatorių ir bus laiku keičiami rekuperatorių filtrai, tokie kaip https://filtrai1.lt/10-komfovent-filtrai, galėsite visuomet užtikrinti optimalų drėgmės lygį, tinkamą patalpų temperatūrą ir labai komfortiškas gyvenimo sąlygas, kartu eliminuojant alergijų ar kitų sveikatos problemų riziką, kuri paprastai išauga tuomet, kai gyvenamosiose patalpose vyraujantis oras būna labai prastas.

Pasirūpinkite langų sandarumu

Labai dažnai gyvenamosiose patalpose drėgmės lygis reikšmingai išauga tuomet, kai plastikiniai langai būna įmontuojami nekokybiškai ar laikui bėgant susidėvi. Tokiu atveju taip pat gerokai lengviau iš namų prarandama ir šiluma, kas sumažina gyvenimo kokybę ir padidina šildymo sąskaitas. Jei plastikinių langų sandarumas yra suprastėjęs, dažniausiai ant langų kaupiasi kondensatas (tai ypač būdingą šaltuoju metų laiku) ir jaučiamas į patalpas iš lauko patenkantis didesnis šaltis. Visa tai sukelia labai daug problemų. Todėl būtina reguliariai įvertinti langų būklę ir iškilus problemoms jas kaip įmanoma greičiau išspręsti.

Saikingai naudokite oro drėkintuvus – garintuvus

Pastaruoju metu yra labai populiaru savo namuose naudoti oro drėkintuvus – garintuvus, tačiau jei gyvenamosiose patalpose drėgmės lygis yra pakankamai aukštas, tai daryti reikėtų labai saikingai. Pernelyg dažnas oro drėkintuvo ar garintuvo naudojimas tik dar labiau padidins drėgmės lygį, sukeliant papildomų problemų jūsų būstui. Todėl yra naudinga kartu turėti ir oro drėgmės lygį matuojantį prietaisą, kuris galėtų jus visuomet informuoti, koks yra drėgmės lygis ir ar jis nėra pernelyg aukštas. Tačiau vėlgi, jei jūsų namuose bus įrengtas rekuperatorius ir bus naudojami kokybiški rekuperatorių filtrai, pernelyg didelio drėgmės lygio klausimas bus labai lengvai ir greitai išspręstas.

Virtuvėje naudokite gartraukį

Šiomis dienomis nei viena virtuvė neturėtų apsieiti be kokybiškai veikiančio gartraukio. Tačiau taip pat pastebima, kad anaiptol ne kiekvienas žmogus turimą gartraukį virtuvėje naudoja reguliariai. Pakankamai dažnai juo naudotis yra pamirštama arba tiesiog nuvertinama jo svarba. Kaip bebūtų, gartraukio naudojimas gaminant maistą yra tiesiog būtinas, kadangi tokiu atveju nuo gaminamo maisto kylantys garai patenka tiesiai į gartraukį, tokiu būdu apsaugant visą virtuvės patalpą ir joje esančius paviršius, kartu nepamirštant ir didesnės drėgmės lygio išvengimo.

Taigi, kaip matote, šiomis dienomis egzistuoja ne viena veiksminga priemonė, kurią kiekvienas iš mūsų galime pasitelkti, jei norime padidinti savo namuose juntamą komforto lygį. Todėl jei jūs jau kurį laiką susiduriate su minėto pobūdžio sunkumais, akivaizdu, kad neturėtumėte ignoruoti jums prieinamų sprendimų ir pasitelkti juos pagerindami savo gyvenimo kokybę.

(Perskaityta per mėnesį: 16, iš jų šiandien: 1.)