dantu implantacija
Paslaugos

Kaip vyksta dantų implantacija?

Natūraliai atrodančios baltos šypsenos nori visi, tačiau toks malonumas pagal kišenę prieinamas ne visiems žmonėms. Netekę dantų, turi vargti su daugybę problemų ir kalba eina ne tik apie nepatogų kandimo refleksą. Neturint bent vieno danties, ateityje gali atsirasti žymiai daugiau nesklandumų, kurių šalinimui teks pasitelkti specialų gydymą. Tačiau, galima užbėgti už akių, nes dantų implantacija su laiku vis tik pinga.

Dantų implantacijos procedūra pasižymi tuo, kad dantis yra sukuriamas nuo pat nulio. Paprastai kalbant, į tas vienas, kur trūksta dantų, įdedami implantai. Patys nė nepajusite didelio skirtumo. Jausitės tarsi tai būtų natūralus dantis ir tiek. Tačiau, kaip jau minėta, šiek implantai turi savo kainą. Jie nėra pigūs ir dėl šios priežasties – prieinami ne visiems žmonėms.

Lietuvoje dantų implantavimo procedūros nėra kompensuojamos nei valstybės, nei iš ligonių kasų. Dėl to tenka mokėti pilną kainą. Tiesiog šis gydymas nėra būtinas, kaip daugeliui atrodo. Dantų implantavimą renkasi tie, kurie nori išvengti protezavimo. Protezavimas priešingai – gali būti kompensuojamas, tačiau toks gydymas ne visiems prie širdies. Tuo labiau – turint tik vieną prarastą dantį, implantacija atrodo geresnis pasirinkimas.

Pabrėžiama, kad dantų implantacija nėra tokia procedūra, kuri atliekamą per kelias dešimtis minučių. Viskas truks žymiai ilgiau ir apsilankyti pas specialistą teks ne vieną kartą. Implantavimas atliekamas tik po to, kai prieš tai sutaisomi visi dantys. Tai reiškia, kad prieš tai bus atlikta apžiūra. Paaiškėjus, kad yra problemų su kitais antimis, pirmiau bus šalinamos tos problemos. Pavyzdžiui, jeigu bus rasto skylutės, tuomet jos turės būti taisomos. Kai visos problemos pašalinamos, tada imamasi implantacijos. Implantacija vyksta labai paprastai.

Specialistai iš pradžių įmontuoja specialų sraigtą. Tada pacientas paleidžiamas ir laukiama kuomet tas sraigtas prigyja prie žandikaulio kaulo. Turėkite galvoje, kad kai kuriems įvyksta atmetimo reakcija. Jeigu sraigtas prigyja kaip priklauso, tuomet sekančio apsilankymo metu jau bus formuojama karūnėlė. Tad, visa procedūra gali trukti net ne vieną savaitę. Paprasčiausiai, daugiausia laiko pareikalaus būtent laukimas, kuomet bus įsuktas sraigtas.

(Perskaityta per mėnesį: 10, iš jų šiandien: 1.)