vestuvių fotografai
Paslaugos

Vestuvių fotografai – atsakingas pasirinkimas

vestuvių fotografaiVestuvių fotografai yra svarbi gražios šeimos šventės dalis. Tad jų pasirinkimas neturėtų būti kažkokia loterija – rinktis juos reikia atsakingai ir tikslingai, tvirtai žinant, ko norite ir ko būtent jums reikia. Išsirinkti, užsakyti ir nusipirkti daugelį įvairių dalykų, susijusių su vestuvių rengimu ir pačia švente, dažniausiai daug paprasčiau nei susirasti tinkamą fotografą. Todėl šiam darbui reikia skirti pakankamai laiko. Geri ir populiarūs fotografai užsakomi jau prieš keletą mėnesių ar netgi metus. Tad ieškoti fotografo geriausia pradėti iš karto, kai tik pradedate ruoštis vestuvėms. Tai turėtų būti vienas pirmųjų jūsų darbų.

Pirmiausia, apsispręskite, koks bus jūsų vestuvių ir tuo pačiu fotografijų stilius. Gal savo šventę norėsite įamžinti tiesiog kaip reportažą, o gal fotografijos bus labiau meninės ir surežisuotos. Viską būtinai aptarkite su fotografu. Juk vieni vestuvių fotografai stengiasi tiksliai įvykdyti užsakovų pageidavimus ir norus, o kiti gali pasiūlyti savo įvairių originalių idėjų.

Rinkdamiesi fotografą būtinai išsiaiškinkite jo darbo patirtį. Paklausinėkite jo paties, kiek vestuvių ar kitų svarbių renginių fotografavo. Kitą vertus, jeigu fotografas vestuves fiksuoja jau daugiau nei dešimtmetį, tai jis gali dirbti labai automatiškai ir šabloniškai. Geriausia būtų, kad fotografas domėtųsi šiuolaikinėmis vestuvių fotografavimo tendencijomis. Visada pravartu pasidomėti rekomendacijomis ir kitų klientų atsiliepimais. Dažniausiai tai nesudėtingai galima rasti internete. Tačiau reikėtų būti atidiems ir rastą informaciją tinkamai įvertinti. Juk ypač geri atsiliepimai gali būti surašyti ir pačio fotografo. Todėl rekomendacijas vertėtų pasitikrinti – pats fotografas gali duoti jums savo klientų kontaktus.

Ne pro šalį būtų pasiaiškinti ir tai, kokią įrangą fotografas naudoja. Geriausia, kai vestuvėse jis turi kelis gerus fotoaparatus. Juk kad ir kokia gera būtų technika, vis dėlto ji bet kada gali sugesti. Tad labai svarbu, kad fotografas būtų pasiruošęs įvairiausiems netikėtumams ir šie nesutrukdytų užfiksuoti visų svarbiausių jūsų vestuvių momentų.

Vestuvių fotografavimo planus su fotografu aptarkite kelis kartus. Visuomet tiksliai išsiaiškinkite dėl užsakomų paslaugų – kiek valandų fotografuositės, kokiu formatu gausite nuotraukas – ar elektroninėje laikmenoje, ar atspausdintas, ar bus originalai ar kopijos, kada jas gausite. Taip pat išsiaiškinkite dėl fotografo transporto, ar tai įeina į sutartą kainą. O prieš vestuves dar kartą pasitikslinkite laiką, vietą ir pagrindinius įvykius.

Susiradus fotografą, pradžioje su juo paprastai susirašinėjama laiškais, tačiau su juo būtina susitikti dar iki vestuvių. Vis dėlto susirašinėdami visų niuansų galite ir neišsiaiškinti. Labai svarbu suprasti ir pajausti, kaip tas žmogus bendrauja, kaip sekasi jums kartu kurti tarpusavio ryšį. Atminkite, kad vestuvių dieną fotografas bus visada šalia jūsų. O geriausia pasirinktą fotografą išbandyti dar iki vestuvių ir susitarti su juo dėl prieš vestuvinės fotosesijos. Tai gali būti ir mokama, ir nemokama paslauga. Tačiau svarbiausia, kad jūs pamatysite rezultatą, užfiksuotų vaizdų ir nuotraukų kokybę. O visa tai padės jums galutinai apsispręsti dėl pasirinkimo. Esant reikalui, dar spėsite fotografą pakeisti.

 

(Perskaityta per mėnesį: 102, iš jų šiandien: 1.)