Namai,  Paslaugos,  ž.

Kaip nepriekaištingai įrengti veją?

Vejos įrengimas prasideda nuo pagrindo paruošimo. Jei būsimos vejos vietoje yra priaugę įvairių daugiamečių piktžolių, jas reiktų išnaikinti herbicidais. Taip pat reiktų įvertinti papildomo juodžemio poreikį. Juodžemio sluoksnis turėtų būti ne mažiau kaip 10cm, geriausia jei yra 20cm ir daugiau. Jei užvešite juodžemį , geriausia jį išlyginti ir palikti sudygti piktžolėms. Po  10-14 dienų, nupurkšti herbicidais ir tik tada sėti. Prieš sėją iš pagrindo reikia išrinkti visas šiukšles, akmenukus, šaknis prieš tai dirvą iškultivavus kultivatoriumi, arba mažesniuose plotuose perkasus kastuvu. Pagrindą formuoti taip, kad lietaus vanduo nesikauptų, o nubėgtų į šonus, tai yra suformuoti nuolydžius. Viskas kelis kartus pervoluojama.

Pasiruošus pagrindą, reikia pasirinkti tinkamą vejos mišinį. Vejos įrengimas Klaipėdoje ir Vilniuje gali skirtis dėl skirtingų klimato sąlygų, todėl sėklas reiktų pasirinkti  pagal regioną. Taip pat reiktų įvertinti vejos mindymo intensyvumą, jei veja bus mindoma intensyviau, derėtų pasirinkti greičiau atsinaujinantį žaliąjį kilimą. Tinkamą mišinį Jums padės pasirinkti sėklų pardavimo vietose.

Prieš sėjant, pagrindą reikia pergrėbti grėbliu išilgai, o išbarsčius sėklas skersai. Taip pat, prieš išbarstant sėklas, patartina į dirvą įterpti NPK trąšų. Viską keliolika kartų išvoluojame.  Pasėjus pagrindas padengiamas 1cm storio nurūgštintų durpių sluoksniu. Durpės padeda sulaikyti drėgmę bei neleidžia paukšteliams išlesti sėklų.

Tada prasideda laistymas. Ateinančias 3 savaites reikia užtikrinti pastovią dirvos drėgmę. Esant karščiams patartina laistyti net kelis kartus per dieną.

Vejai sudygus iki 10cm aukščio, galima daryti pirmąjį pjovimą. Pirmas pjovimas turėtų būti daromas 7 cm aukštyje. Nesužaliavusius plotus galima atsėti iš naujo.

Vejos įrengimas ilgas ir sudėtingas procesas. Niekada nesirinkite „specialistų“ kurie Jums žada veją įrengti greitai, nes  po to turėsite daug vargo taisant ją. Prisiminkite, kad praktiškai nei viena apželdinimo įmonė nesuteikia garantijų, todėl geriau šiam procesui skirti daugiau laiko, bet galutiniame variante džiaugtis gražia, žaliuojančia veja. Geriausia rinktis vejos įrengimo profesionalus.

(Perskaityta per mėnesį: 71, iš jų šiandien: 1.)