Namai,  ž.

Židiniai ir krosnelės – ne tik šilumai, bet ir jaukiam interjerui

Šiandien namuose kaip niekad populiarūs įvairių tipų židiniai ir krosnelės. Nors siūloma įsigyti elektrinių židinių, biožidinių, klasika visgi lieka klasika ir tradicinio židinio nepranoksta niekas. Žinoma, jei galimybių įsirengti įprastą židinį nėra, išvardytosios alternatyvos – puiki išeitis. Galima palyginti, kad kaminas židiniui yra kaip kvėpavimas žmogui, todėl jei nėra galimybės įsirengti kaminą, tradicinį kūrenamą malkomis židinį teks pamiršti. Šiuolaikiniam žmogui židinys reikalingas ne tik kaip šilumos šaltinis, vis dažniau tai – ir puiki interjero puošmena, būdas jį pagyvinti, papuošti namus suteikiant jiems jaukumo ir įkvepiant dvasios.

Kad židinys būtų toks, apie kokį svajojote, reikia paieškoti kompetentingų meistrų, kurie pastatytų židinį. Židinys gali būti atvira arba uždara pakura, taigi reikia pasidomėti pastarųjų privalumais. Atvira pakura reiškia, kad daugiau šilumos išgaruos į atmosferą, tuo tarpu židinys su uždara pakura namus apšildys efektyviau. Čia verta pasiskaityti tam tikrų gaminių naudingumo koeficientus. Tiesa, o gal šis kriterijus jums visiškai nėra svarbus ir židinys ar krosnelė bus reikalinga tik kaip papildomas būdas apšildyti namus? Galima rinktis iš plieno, ketaus pagamintas taip pat labai populiarias krosneles, kurios neužima daug vietos ir yra labai efektyvios.

Beje, pasirikimą dažnai nulemia pats elementariausias dalykas – namo kvadratūra. Pavyzdžiui, jeigu ketinama apšildyti didesnį negu 120 kvadratinių metrų plotą, galima šildyti tik tradiciniu metodu, kai vyksta karšto vandens cirkuliacija. Beje, turima krosnelė gali paruošti karšto vandens, kuris skirtas buities reikmėms ar prausimuisi. Jei namo arba buto plotas yra mažesnis nei 120 kv. m, galima išvedžioti specialius ortakius arba taip pat rinktis taip vadinamąjį vandeninį šildymą.

Taigi prieš kreipiantis dėl židinio ar krosnelės reikia tiksliai apskaičiuoti plotą, kurį reikės apšildyti. Antra, ar namuose yra kaminas? Jei ne, būtinas ir kaminų montavimas. Trečia, reikia apgalvoti, koks židinys, kokia krosnelė labiausiai tiktų prie interjero. Šiandien rinkoje yra be galo daug pasirinkimo variantų, taigi išsirinks ir tradicinio, antikvarinio interjero gerbėjai, ir tie, kurie dievina modernų minimalizmą.

(Perskaityta per mėnesį: 852, iš jų šiandien: 1.)