valymas vilniuje
Namai

10 būdų, kaip namuose pritaikyti garų valytuvą

Šiais laikais ypatingai vertiname efektyvius, laiką taupančius sprendimus, kurie leidžia greičiau atlikti įvairius buities darbus. Vis daugiau dėmesio susilaukia ir garais valantys prietaisai – valytuvai, kurie, naudodami aukštą garų temperatūrą, puikiai tinka įvairių paviršių dezinfekavimui ir riebalų pašalinimui. Tad jeigu šių valytuvų dar neteko išbandyti ar tiesiog ieškote naujų jo pritaikymo galimybių, šiame straipsnyje atrasite ne vieną vertingą sprendimą.

  1. Orkaitėms ir viryklėms. Kova su maisto likučiais ar įsisenėjusiais riebalais daugeliui neduoda ramybės, tačiau garais valantys prietaisai valytuvai leidžia kur kas efektyviau susitvarkyti su tokia namų ruošos užduotimi. Nors šiam darbui dažniausiai pasitelkiame stiprias chemines priemones, garų valytuvas – kur kas ekologiškesnis, o kai kuriais atvejais – netgi veiksmingesnis pasirinkimas.
  2. Langams. Tai vienas populiariausių garų valytuvo panaudojimo būdų, o siekiantys dar daugiau patogumo, į pagalbą pasitelkią langų valytuvus – robotus, kurie visą sunkiausią darbą atlieka už Jus. Platus garų prietaisų, langų valytuvų ir robotų asortimentas pateikiamas Pigu.lt internetinėje parduotuvėje.
  3. Grindims. Naudodami garų valytuvus vonios ar virtuvės grindims, pašalinsite susikaupusias bakterijas ir taip užtikrinsite higienišką atmosferą. Karštas garas puikiai tiks ir tarpams tarp plytelių valyti – čia taip pat dažnai susikaupia daug nešvarumų.
  4. Sofoms ir kėdėms. Daugelis garų valytuvų yra pritaikyti audinių apmušalų valymui – jie gali pašalinti tiek dulkes, tiek nedideles dėmes. Visgi, jei nenorite pakenkti baldo išvaizdai, pirmiausia rekomenduojama išbandyti šį prietaisą ant mažesnio, sunkiau pastebimo baldo ploto.
  5. Užuolaidoms. Garais valantys prietaisai valytuvai leis pamiršti varginančias užuolaidų plovimo procedūras – net nenukabinę, galėsite jas išlyginti ir išvalyti. Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį, ar Jūsų turimos užuolaidos gali būti valomos garais.
  6. Kilimams ir kilimėliams. Naudodami garų valytuvą, itin paprastai atnaujinsite jų paviršių. Visgi, jei siekiate maksimalaus patogumo, atkreipkite dėmesį, jog kilimus ar kitas grindų dangas paprasčiau bus išvalyti su aukštesniais, įprastą dulkių siurblį ar šluotą primenančiais gariniais prietaisais.
  7. Čiužiniams. Aukšta temperatūra puikiai kovoja su dulkių erkutėmis, kurios dažnai veisiasi čiužiniuose, tad jeigu skundžiatės alergijomis ar tiesiog norite profilaktiškai jį dezinfekuoti, tai taip pat galėsite padaryti naudodamiesi garais valančiu prietaisu.
  8. Vonios įrenginiams. Garų valytuvas lengvai susidoros ir su kalkėmis ar kitomis priemaišomis, todėl jį galite naudoti valydami vonios ar virtuvės įrenginius. Puikūs rezultatai – garantuoti!
  9. Automobiliams. Auto kėdutės, salonas, apmušalai, o kai kuriais atvejais net ir šios transporto priemonės detalės gali būti valomos naudojant garų valytuvą – jei skiriate daug dėmesio savo mašinos priežiūrai, dabar visus valymo darbus galite daryti kur kas efektyviau.
  10. Žaislams ir kitiems daiktams. Ne paslaptis, jog garų valytuvai ne tik valo, bet ir puikiai dezinfekuoja mikrobus, tad juos galite pasitelkti norėdami užtikrinti tiek savo, tiek mažųjų šeimos narių gerovę.

Nors sunku patikėti, tai nėra vienintelės garais valančių prietaisų panaudojimo galimybės. Priklausomai nuo konkretaus modelio ir Jūsų asmeninių poreikių, juos galėsite pritaikyti ir kitoms buities reikmėms, tad jeigu šio įrenginio dar neturite – pats metas būtų apie tai susimąstyti!

(Perskaityta per mėnesį: 59, iš jų šiandien: 1.)