Diagnostinė įranga
Technologijos,  Transportas

Kaip atsirado automobilių diagnostinė įranga?

Automobilių diagnostinė įranga padeda išlaikyti jūsų transporto priemonę techniškai tvarkingą. Šį programinė įranga yra integruota į visų automobilių kompiuterius pagamintiems nuo 1996 metų, iki tada programinę įrangą transporto priemonių gamintojai galėjo įdiegti arba neįdiegti savo nuožiūra. Naujausia technologija vadinama OBD-II, kuri yra integruota automobilio valdymo bloke. Ši technologija yra neapsakomai naudinga automobilių mechanikams ir kitiems žmonėms norintiems sužinoti apie transporto priemonės būklę, kai kažkas veikia netinkamai. Tam yra reikalinga diagnostinė įranga, kuri yra prijungiama prie automobilio kompiuterio ir yra nuskaitomi duomenys. Šios sistemos reikalavimas kiekvienam automobiliui buvo skausmingas automobilių gamintojams, nes jiems reikėjo investuoti į papildomus įrengimus ir technologijas. Bet buvo verta, nes automobilio savininkai yra labiau patenkinti, kai visa informacija yra išsaugoma automobilio kompiuteryje.

OBD-II sistema jūsų visoje transporto priemonėje turi jutiklius ir daviklius įvairiausiose automobilio vietose. Tokių jutiklių gali būti visose vietose, nuo kuro padavimo sistemos iki elektroninių mechanizmų. Iš pradžių šių daviklių buvo vos kelias dešimt, bet tobulėjant automobilių technologijoms, buvo tobulinama ir sistema. Tam, kad prijungta diagnostinė įranga transporto priemonės vairuotojui pateiktų kuo daugiau duomenų. Iš esmės, ši programinė įranga yra visame jūsų automobilyje.

OBD-II sistema stebi tinkamą jūsų transporto priemonės veikimą ir esamą būklę. Ji ne tik kontroliuoja tam tikras variklio funkcijas, ji taip pat išsaugo visus atsitikusius dalykus, kurie buvo atsiradę automobilyje jums jį vairuojant. Ši informacija yra naudinga vėliau mechanikams, kurie prijungia diagnostikos įranga ir mato esamus kodus. Tinkama diagnostinė įranga šiuos kodus visus pastebi, todėl galima spręsti kas yra atsitikę transporto priemonei, gavus reikiamus duomenis, galima greičiau ir kokybiškiau pataisyti automobilį.

Diagnostinė įranga

Todėl tokios automobilių diagnostinės įrangos atsiradimas turėjo didelės įtakos ne tik visiems automobilių gamintojams, bet ir šių transporto priemonių vairuotojams. Automobilių savininkams ir kur kas paprasčiau išsiaiškinti kas sugedo automobilyje ir yra lengviau numatyti kiek laiko truks automobilio remontas ir maždaug kiek jis kainuos. Serviso mechanikams iš pradžių buvo sunkiau, nes reikėjo išmokti naudotis tokiais prietaisais, bet vertėjo, nes prijungta diagnostinė įranga užtikrina tikslius rezultatus, todėl mechanikas iš karo nuo ko pradėti dirbti.

(Perskaityta per mėnesį: 64, iš jų šiandien: 1.)