kaminai
Namai

Kokį kaminą pasirinkti?

kaminaiNamo statyba bei remontas – edukacinis procesas, priverčiantis bent teoriškai susipažinti su pamatų liejimu, lauko ir vidaus apdaila, stogo danga ir kitų darbų atlikimo ypatumais.  Gyvename vėsaus klimato zonoje, kurioje patalpų šildymas yra aktualus didelę metų dalį, tad kaminai – svarbus konstrukcinis elementas, į kurio įsigijimą bei montavimą turėtume atkreipti didelį dėmėsį. Pastarieji lemia ne tik dūmų bei nemalaus kvapo nebuvimą patalpose, bet ir yra tiesiogiai atsakingi už saugumą (kalbama apie gaisrų pavojų). Šiandien akys užkliūna ne tik už įprastų mūrinių – itin populiarūs ir šiuolaikiniai pristatomi kaminai. Kokios kaminų rūšys prieinamos ir kokiomis savybėmis jos pasižymi?

Prieš pradedant pažintį su kaminų klasifikacija, būtina įsisąmoninti, jog svarbiausia – ne kaminų rūšis, bet jų konstrukcinės medžiagos bei montavimo darbų kokybė. Tai sąlygoja kaminų funkcionavimo kokybę bei ilgaamžiškumą. Menkesnė kokybė, natūralu, pareikalauja mažiau investicijų, tačiau tai – tik momentinis efektas. Vėliau atsiradusių defektų likvidavimui lėšų vis vien prireikia papildomų lėšų.

Populiariausi šie kaminai:

  • Plytiniai. Tai – anksčiau itin populiarus pasirinkimas, plačiai sutinkamas dar ir šiandien. Negalima sakyti, jog tai – atgyvena. Jei mūriniai kaminai yra gaminami iš kokybiškų, sertifikuotų medžiagų, o montavimas atliekamas laikantis visų reikalavimų, pastarieji savo funkciją atliks. Tiesa, nusprendus įsirengti naują modernų šildymo įrangą, senas kaminas tinkamas naudoti nebebus. Pastarieji ne tik neatitiks priegaisrinės saugos reikalavimų, bet ir nebus pajėgūs susidoroti su aukštesne temperatūra, kondensatu, rūgštimis. Seno kamino gelbėjimas įmanomas – tereikia į pastarąją sumontuoti dūmtakį (kaminų įdėklą).
  • Keramikiniai (moduliniai).
  • Pristatomi kaminai, kitaip dar vadinami šiltintais, dvisieniais, dvisluoksniais. Pristatomi kaminai yra sudaryti iš vidinio bei išorinio vamzdžių ir tarp jų esančio termoizoliacinio sluoksnio. Apšiltinimui naudojama akmens vata prailgina kamino atvėsimo laiką, didina trauką, izoliuoja šilumą. Šie kaminai yra lengvi, tad montavimas nereikalauja papildomo pagrindo. Pristatomus kaminus galima montuoti tiek pastato viduje, tiek išorėje, nepriklausomai nuo sienos, prie kurios remiasi, medžiagos. Darbas gerokai paprastesnis ir greitesnis nei mūrinant kaminus – įrengimas galimas tiek statybos darbų atlikimo įkarštyje, tiek ir baigus apdailą. Apšiltinti kaminai atitinka visus saugos reikalavimus ir yra suderinti su šiuolaikine šildymo įranga.

 

(Perskaityta per mėnesį: 146, iš jų šiandien: 1.)